הבילוי של החופש הגדול: אלכוהול

אתמול 700 אלף בני נוער התחילו את החופש הגדול ונדמה שהבילוי המועדף עליהם בקיץ הזה, הוא לא חוף הים, בריכה או מסיבות, אלא פשוט שתיית אלכוהול. מקרים רבים של שתייה נגמרו בבתי חולים, באלימות ואפילו ברצח. המשטרה וההורים יהיו אלו שיאלצו להתמודד עם הצעירים שככל הנראה, אינם מודעים לסכנות

אלכוהול הוא הבילוי המועדף על בני הנוער בקיץ הקרוב. וודקה ערק ובירות, הכל הולך בכל שעה ובכל מקום. "אלכוהול הוא ללא ספק מרכיב מרכזי, אנחנו שותים אנחנו נהנים, זה חלק מהעניין חלק מהאווירה", כך מספר צעיר שהתחיל היום את חופשת הקיץ יחד עם עוד כ-700 אלף תלמידים אחרים.

העלייה במחירי האלכוהול לא מפריעה לבני נוער רבים שבוחרים כך לבלות את הקיץ ובמהלך כל הלילה, כל לילה, מוזעקים השוטרים לפנות אירועי רעש וקטטות שיכורים.

עוד לפני תחילת החופש הגול, במשטרה יודעים מה מצפה להם. למרות שהחוק היבש אוסר על מכירה לקטינים וגם אוסר על שתייה בשטחים ציבוריים אחרי השעה תשע בערב, לא קשה למצוא צעירים, רובם קטינים, מבלים בגנים עם אלכוהול ביד.

מקרים רבים של אלימות נערים מתודלקים על ידי אלכוהול, הובילו לתוצאות הגרועות ביותר. נערים הוכו, תקפו, נעצרו ואף הרגו האחד את השני. המשטרה מתקשה להגיע לכל קריאה ולהתמודד עם כמות הנערים המסתובבים ברחובות.

הנערים עצמם מכירים את המקרים בהם שתייה מרובה מסתיימת באלימות ורצח, אך בינתיים הם לא ממש מודאגים מכך. ובינתיים נדמה שהצעירים ימשיכו לשתות והמשטרה וההורים, ינסו למנוע מהם לפגוע הן בעצמם והן האחד בשני.