החל מהשנה הבאה: הארוחות ושיעורי ההעשרה בבתי הספר יתייקרו

במסגרת מפעל ההזנה בבתי הספר החל משנת הלימודים הקרובה ישלמו ההורים בין 70 ל-160 ש"ח יותר על ארוחה חמה. כמו כן הוחלט לייקר גם את שעות ההעשרה לתלמידים – חוגי מוזיקה, רובוטיקה, טבע ועוד. במשרד החינוך מדגישים כי מדובר בתשלומי רשות

במשרד החינוך אמנם הצהירו כי תשלומי החובה של ההורים לא יתייקרו בשנת הלימודים הבאה, אולם בסעיפים האחרים ההורים ייאלצו לשלם הרבה יותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החל משנת הלימודים הקרובה יתבקשו ההורים להוסיף בין 70 ל-160 שקלים לארוחה חמה במסגרת מפעל ההזנה בבתי הספר. בעבר, עוד בטרם ההחלטה על ההתייקרות, העידו הורים רבים שהם מתקשים לעמוד גם בתשלומים הקיימים.

כמו כן הוחלט במשרד החינוך לייקר את עלות שעות התל"ן - תכניות לימודים נוספות. מדובר בשעות העשרה שהפכו לסטנדרטיות במערכת החינוך ומתקיימות ברוב בתי הספר. הורים לתלמידים בקדם יסודי ייאלצו כעת לשלם 199 שקלים לשעת העשרה אחת, במקום 119 עד כה.

בבית הספר היסודי ייאלצו ההורים לשלם  177 שקלים במקום 116 - על שעות ההעשרה. בחטיבות הביניים יתייקר התעריף לשעת העשרה אחת ב-79 שקלים, ויעמוד על 212 ש"ח. בחטיבה העליונה ישלמו ההורים 230 שקלים לשעה במקום 149.

במשרד החינוך מדגישים אומנם כי מדובר בתשלומי רשות וכי ההורים אינם מחויבים לשלם את הסכומים הגבוהים האלה, אך כשזה הנוהג בבתי הספר - קשה למצוא את ההורים שיסכימו להיות היחידים שאינם משלמים.