משרד החינוך: ארוחה לכל תלמיד - גם אם הוא עני

בטבלת תשלומי ההורים לשנת הלימודים תשע"ד לא חל שינוי במרבית תעריפי השירותים, למעט עלייה קלה בהשתתפות ההורים בעלות הארוחות. משרד החינוך מבהיר כי כל מוסד חינוכי יחויב להעניק ארוחה חינם לתלמיד שלא יוכל לשלם עבורה. שר החינוך הרב שי פירון: "החלטתי להגדיל את קרן המלגות לתלמידים מרקע חברתי-כלכלי נמוך"

המוסד החינוכי יחוייב לספק ארוחה בחינם לת (חדשות 2)

תשלומי ההורים בשנת הלימודים הבאה יהיו זהים, למעט עלייה קלה בהשתתפות ההורים במימון הארוחות: טבלת תשלומי ההורים המיועדת לשנת הלימודים תשע"ד, שפורסמה היום, משאירה את מרבית מחירי השירותים על כנם, וכוללת גם הטבות לתלמידים מרקע חברתי-כלכלי נמוך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תעריפי השתתפות ההורים יישארו זהים, מלבד עלויות ההזנה. ההורים יחויבו לשלם כ-20 שקלים יותר בחודש עבור הארוחות, בהתאם לרמת ההכנסה לנפש באותה משפחה. העלות המרבית של ההשתתפות במימון הארוחות היא 6.3 שקלים ליום, עבור משפחה שבה ההכנסה לנפש היא 2,172 שקלים ומעלה. בשנה שעברה הורים משכבה כלכלית זו שילמו רק 5.5 שקלים ליום. בשאר רמות ההכנסה לנפש נרשמה עלייה של כחצי שקל ליום מהשנה שעברה.

עם זאת, במשרד החינוך מדגישים כי כל מוסד חינוכי יחוייב לספק ארוחה חינם לתלמיד שלא יוכל לשלם עבורה. כמו כן, המשרד הגדיל את קרן המלגות לאוכלוסיות חדשות ל-100 מיליון שקלים, על מנת שתלמידים משכבות אלו יוכלו לצאת לטיולים השנתיים, לרכוש ציוד ולהשתתף בפעילויות נוספות.

שר החינוך הרב שי פירון הסביר כי הגדלת קרן המלגות נובעת ממחויבותו האישית ל"לאוכלוסיית התלמידים הבאה מרקע חברתי-כלכלי נמוך. מנגד, אני שואף, כי מסגרת החינוך הממלכתית תאזן בין רצון ההורים להעשיר את תכנית החינוך של ילדיהם, לבין השמירה על עקרון השוויון בחינוך". השר פירון הודיע גם על הרחבת פרוייקט השאלת ספרי הלימוד ל-500 בתי ספר נוספים, כך שהפרויקט יופעל בכ-1,800 בתי ספר בארץ.