כך תדעו מה רמת הקרינה בביה"ס של ילדיכם

באתר האינטרנט של המשרד להגנת הסביבה ניתן כעת למצוא נתונים רבים באשר לבדיקות קרינה שהתבצעו בשנת 2014 בבתי ספר רבים ברחבי הארץ, ושבחלקן נמצאו רמות קרינה חריגות. כך תצליחו לדלות את הנתונים הרלוונטים

ארכיון (חדשות 2)

כיצד תדעו מה רמת הקרינה בבית הספר של ילדיכם? אלה ההוראות כיצד להגיע אל המידע באתר האינטרנט של המשרד להגנת הסביבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ב-2014 נבדקו 1,500 (מתוך כ-4,000) בתי ספר ברחבי הארץ לאיתור קרינת חשמל חריגה שעלולה לסכן את בריאות התלמידים. ביותר מ-900 מהם נמצאו חריגות במתקני חשמל בתוך בית הספר - כ-60% מבתי הספר שנבדקו. החריגות התגלו הן בחדרי הצוות והן בכיתות הלימוד הקבועות שבהן לומדים התלמידים שעות ארוכות.

אלה ממצאים די דומים למה שראינו בבדיקות מדגמיות שנערכו בשנים קודמות, אך אז נדגמו רק כמה עשרות בתי ספר. בימים האחרונים הועלו הבדיקות לאתר המשרד להגנת הסביבה בהתאם לחוק חופש המידע ולאור דרישה של ארגון ההורים הארצי שישב בוועדה משותפת שעסקה בנושא. כל הורה שבית הספר שלו נבדק יכול להיכנס לאתר המשרד להגנת הסביבה ולבדוק מה קורה ממש בכיתה של הילד שלו.

במשרד להגנת הסביבה טוענים כי כמעט כל הליקויים שאותרו נובעים ממקורות חשמל פנימיים ובודדים ממקורות חשמל חיצוניים ומדגישים שכל הליקויים תוקנו. הורים שכבר נחשפו לדוחות אינם מסתפקים בהודעה הכללית הזו ודורשים לראות תוצאות של בדיקות חוזרות אחרי תיקון הממצאים כדי להיות רגועים.

קובי שטיינברג מארגון ההורים הארצי מסר כי "הארגון פעל ופועל רבות במטרה לאפשר שקיפות מלאה בנושא הבטיחות בבתי הספר, ובפרט בנושא הקרינה ממקורות חשמל, שאינה נראית לעין, ומברך על ההסכם שהושג".

ההוראות באתר המשרד להגנת הסביבה

וכך זה עובד:

כאשר נכנסים לאתר המשרד, יש ללחוץ על הלשונית "מאגרי מידע", ולאחר מכן לבחור באפשרות "חופש המידע - נתונים סביבתיים".

בסינון שנפתח יש להזין בחלונית נושא סביבתי ראשי - "קרינה". בחלונית שתפתח בתחתית העמוד ימצאו קישורים לכל מדידות קרינה במוסדות חינוך. בחלונית זו ניתן למצוא מידע לא רק בנוגע לבתי ספר אלא לכל מקום בארץ.