פירון למורים: קיימו שיעור בנושא גלישה בטוחה באינטרנט

שר החינוך ביקש ממנכ"לית משרדו דלית שטאובר, להנחות את מנהלי בתי הספר והצוותים החינוכיים לקיים שעת לימוד במהלך השבוע הבא שתעסוק בגלישה בטוחה ברשת. היוזמה החדשה מקדמת תפיסה לפיה על הצוות החינוכי מוטלת החובה להנחות את התלמידים כיצד להתמודד עם האתגרים והסיכונים שהרשת מציבה לתלמידים

רגע לפני החופש: שיעור בגלישה בטוחה (רויטרס)

שר החינוך שי פירון ביקש מהמורים ומהצוותים החינוכיים לקיים שעת לימוד אחת שתעסוק בנושא התנהלות בטוחה ברשת, בטרם יציאת התלמידים לחופשת הקיץ. השר פנה למנכ"לית משרדו דלית שטאובר, וביקש ממנה להנחות למנהלי בתי הספר לקיים את השיעור עבור התלמידים מכל הגילאים כבר במהלך השבוע הבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מלשכתו של השר נמסר כי יוזמתו של פירון נובעת מתוך תפיסה, לפיה חובת הסגל החינוכי לחנך את הילדים לביצוע שימוש בטוח במרשתת. לדברי השר, המרחב האינטרנט מציע מגוון של אתגרים אשר מהם עולים הצורך והחובה להכוונת התלמידים להתנהלות בטוחה ולהימנעות מסיכונים שמציב האינטרנט.

שר החינוך שי פירון (חדשות 2)

בתוך כך, הוציאה מנכ"לית משרד החינוך מסמך מיוחד למנהלי בתי הספר בהתאם לבקשתו של פירן. במסמך כתבה שטאובר כי על הצוותים החינוכיים לקיים שיח עם התלמידים בדגש על כך שההתנהלות במסגרת הרשתות החברתיות יכולה להיות עלולה להתפרש באופן פוגעני, ולכן עליהם להעביר מסר ברור לתלמידים בנוגע ליכולתם לנצלה באופן בטוח המכבד את עצמם ואת חבריהם.

במסמך ציינה שטאובר כי המשרד יצר מערכי שיעור בנושא ואף הפיץ דפי הנחיות המיועדים להורי התלמידים בגילאים השונים. מערכי השיעור ודפי ההנחיות להורים הועלו לפורטל משרד החינוך בכתובת www.education.gov.il .