צפו: שוב - חרדים תוקפים חייל חרדי בירושלים

עשרות אלפי חרדים, חברי חסידות סאטמר, הפגינו אמש בארצות הברית נגד מה שהם מכנים "גזירות הגיוס בארץ הקודש". במקביל כאן אצלנו היחס ברחוב החרדי לחיילים חרדים הולך ומחמיר. המצלמות תיעדו התקפה כזאת נגד חייל חרדי. צפו

בשבועות האחרונים מתנהל ברחוב החרדי קמפיין נגד החרד"קים (חרדים קלי דעת). הכוונה - לחרדים במדים. המשטרה כבר דיווחה על שלוש תקריות של אלימות, פיזית או מילולית, כלפי חיילים חרדים, ואמש תקרית נוספת כזו גם תועדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כעבור כמה דקות הגיעה המשטרה לשכונת הבוכרים וליוותה את החייל אל מחוץ לרחוב. אירועים כאלו לא אירעו כלל בעבר, למרות שמסלולי הגיוס החרדים הלכו וגדלו. בחודשים האחרונים חלה מגמת הקצנה: יותר ניכור, פחות שיתוף פעולה, ובשוליים כמו אמש - גם אלימות.

מודעת פשקוויל נגד "החרדקים" (חדשות 2)

יש גם מי שתומך בחיילים החרדים (חדשות 2)

באופן פרדוקסלי, ככל שמדברים יותר על גיוס חרדים, חייל במדים כבר לא תמיד יכול אפילו לעבור ברחוב. הנרטיב של "אשר" ושל "חיים" כעת הוא "מנסים לשנות אותנו, לחנך אותנו מחדש, זה הזמן להתבצר". אגב, ברחובות החרדים נתלו כתגובת נגד מודעות התומכות בחרדים במדים שיוצאות נגד בריונות והקצנה.

הפגנת הענק בניו יורק, אמש (המייל האדום)

לא רק כאן - גם מעבר לים: אמש במנהטן הפגינו עשרות אלפי חרדים תחת הכותרת "עצרת התעוררות ומחאה נגד רדיפת הדת בארץ הקודש". אבל בעוד יהדות ארצות הברית נלהבת להפגין, כאן בארץ שני המנהיגים המשפיעים ביותר - הרב עובדיה יוסף מש"ס, והרב אהרון לייב שטיינמן מיהדות התורה - אינם תומכים כלל בטקטיקה של עצרות רחוב בשעה הזו. לתלמיד ששאל אם לארגן הפגנה, ענה בימים אלה הרב שטיינמן: "אל תפגין למען התורה - שב ותלמד תורה".