המחנכת הכתה, התלמיד הופרד מהכיתה

כבר שבועיים שתלמיד כיתה ג' בצפון הארץ לומד באופן יחידני עם מורה. הסיבה: הוא הפריע למורתו, שלטענתו , הזמינה את המחנכת - שהכתה אותו לעיני הכיתה. בתגובה, מצאה ההנהלה פתרון מקורי: הוא יופרד וילמד לבד - והמורה תמשיך ללמד כרגיל. "אני מרגישה שאני מכניסה אותו לעונש", אמרה אמו בכאב

כך נלחמת מערכת החינוך באלימות: ילד בכיתה ג' שהפריע למורה, מספר כי הוכה על יד המחנכת, שנקראה להתערב, לעיני הכיתה כולה. בתגובה, החליט בית הספר להפריד ביניהם - המורה המכה תמשיך ללמד כרגיל, ואילו הילד ילמד לבד במנותק מחבריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרשה החלה לפני כשבועיים, במהלך שיעור מדעים בבית ספר בצפון הארץ, אז הפריע התלמיד למורה, שקראה למחנכת. "היא באה ותפסה אותי בצוואר בחוזקה ודחפה אותי לכיוון הקיר", סיפר הילד. "קיבלתי מכה בראש והרגשתי כאבים ולחצים. כבר כמה ימים שאני סובל".

המורה למדעים, כך מתברר, לא גינתה את הטיפול האלים, אלא להיפך. "הלכתי להביא את התיק וכשבאתי היא אמרה לי: 'עכשיו תאכל את הדייסה שבישלת'", סיפר.

האם: "מרגישה שאני מכניסה את בני כל בוקר לעונש"

ההורים טוענים שהנהלת בית הספר פעלה לטייח את המקרה, ומנגד, טענו המורות שהוא כלל לא קרה. אחר כך החליטה ההנהלה: המורות ימשיכו ללמד כרגיל - והתלמיד ילמד עם מורה פרטי, שכלל אינו הולם את יכולותיו.

"הוא מבודד חברתית ורגשית", אמרה אמו. "במשך שבועיים, בכל בוקר כשאני שמה אותו בבית הספר - הכאב הזה לא עוזב אותי. אני מבינה שאני מכניסה אותו כל בוקר לעונש על משהו שהוא לא עשה". לדבריה הצטרף אביו של הילד: "המסר של אותה מורה הוא שמי שיספר להורים - סופו יהיה כמו של הבן שלי. מנותק".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "בעקבות המקרה זומנה המורה לשימוע ביום חמישי האחרון ובו הכחישה את הטענות המיוחסות לה. יחד עם זאת ועד לסיום חקירת המשטרה שנפתחה בנושא, החל מהיום המורה לא תלמד עוד את הכיתה שבה לומד התלמיד עד לסיום חקירת המשטרה".