מנהל הגן החרדי באופקים שסירב לקבל ילד כי "אביו משרת בצבא" - נקרא לבירור

כיממה לאחר שנחשף סיפורה של אם שבסך הכל ביקשה לרשום את בנה למוסד החינוכי שאותו מנהל האיש - וסורבה, בשל תרומתו של אב המשפחה למדינה - זימן משרד החינוך את מנהל הגן לבירור. שר החינוך פירון: "רואה את המקרה בחומרה"

המנהל זומן לבירור (חדשות 2)

לאחר החשיפה בחדשות 2 באינטרנט, שלפיה אם שביקשה לרשום את בנה לגן חרדי באופקים נתקלה בסירובו העיקש של מנהל המוסד החינוכי בשל היותו של אב המשפחה חייל בצה"ל - זימן משרד החינוך את האחרון לבירור. היום התייחס שר החינוך, שי פירון, לנושא, ואמר כי הוא "רואה את המקרה בחומרה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמש, לאחר שאושרו ההמלצות ההיסטוריות של ועדת פרי שצפויות לשנות את אורחות החיים של הציבור החרדי, נחשף סיפור מקומם: אישה חרדית מאופקים שביקשה לרשום את בנה לגן ילדים חרדי בעיר, שמומן חלקית על ידי המדינה, נתקלה בהתנגדות מפתיעה. לטענתה, כל הליכי הרישום לגן הספרדי לתלמוד תורה הסתדרו - עד שבעל המוסד גילה שבעלה משרת בצה"ל.

האם סיפרה לחדשות 2 כי מנהל המוסד סירב לקבל את בנה לגן והבהיר לה באופן נחרץ מה דעתו על הורים שמחנכים את ילדיהם להתגייס לצבא. "תביני, את לא פסולה בעיניי וגם לא בעלך, אתם אנשים צדיקים, אבל אני לא יכול שהבן שלך יבוא עם מושגים שהוא ישמע בבית שקשורים לצבא", אמר בשיחה שערך איתה, ותועדה. "זה גם יפריע לבן שלך ללמוד תורה, כי האב בצבא ואין לו זמן לסייע לו".

"מקווה שהבן שלך לא ילמד מאבא ויגיע לצבא"

"אני מקווה שהבן שלך לא ילמד מהאבא, ולא יגיע לצבא", הוסיף המנהל. "חייו צריכים להיות חיים של תלמוד תורה והוא צריך להיות בחור ישיבה ובן תורה". האם שאלה אותו: "ומה יקרה אם הוא כן ירצה ללכת לצבא?", ומנהל המוסד השיב: "זה רע. הבן שלך אמור להיות בחור ישיבה. זה יהיה נורא אם כשהבן שלך יגדל הוא יילך לעבוד". לדבריה, היא מעוניינת לאפשר לבנה את חופש הבחירה ולא לכפות עליו אם להתגייס או ללמוד.

אלא ששירותו של האב החרדי בצה"ל איננה הסיבה היחידה לסירובו של המנהל לקבל את הבן לגן. לדברי האם ההמומה, לאחר שמחתה נמרצות על עמדותיו המקוממות של איש החינוך, הוא חזר בו - אבל מיד תירץ את אי הקבלה בסיבה אחרת: למשפחה יש מחשב בחדר ההורים.

"יש לך בבית מחשב, אייפון ודברים לא צנועים כמו טלפון", אמר המנהל לאם. "הבן שלך ייגע בזה וישפיע על הילדים בגן. את דומה למישהו שהורג את אבא שלו ואמא שלו, בוכה ואומר לשופטים: 'תרחמו עליי, אני יתום'. המטרה היא שהמחשב ייצא החוצה ובעלך ילמד".

לטענתה של האם, נושא המחשב הוא רק תירוץ כיוון שלחצי מהילדים בגן יש מחשב ביתי, ואפילו המנהל מחזיק באחד כזה לצורכי עבודה. לדבריה, הכל נובע מההחלטה של בעלה להתגייס. "בעלי החליט להתגייס בהתייעצות עם רב", סיפרה הם לחדשות 2. "זה לצרכי פרנסה".

בשיחה שנערכה בין מנהל המוסד לחדשות 2, הוא נשמע אחרת לגמרי. לדבריו, אין לו "שום דבר נגד כאלו שמשרתים בצבא, והוא אף יקבל את הילד בשמחה ללימודים במוסד אם המשפחה תעמוד בכללי התקנון". אלא שבינתיים האם כבר רשמה את בנה למוסד חרדי אחר - שם קיבלו אותו בזרועות פתוחות.

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.