אופקים: הבן לא התקבל לגן כי "האב משרת בצבא"

אם חרדית מאופקים ביקשה לרשום את בנה לגן חרדי, אך נתקלה בסירובו של המנהל. הסיבה: אביו של הילד משרת בצבא, וגם כיוון שבבית יש מחשב. "אני מקווה שהבן שלך לא ילמד מהאבא, ולא יגיע לצבא", אמר לה

ביום שבו אושרו ההמלצות ההיסטוריות של ועדת פרי שצפויות לשנות את אורחות החיים של הציבור החרדי, אנו חושפים סיפור מקומם: אישה חרדית מאופקים שביקשה לרשום את בנה לגן ילדים חרדי בעיר, שמומן חלקית על ידי המדינה, נתקלה בהתנגדות מפתיעה. לטענתה, כל הליכי הרישום לגן הספרדי לתלמוד תורה הסתדרו - עד שבעל המוסד גילה שבעלה משרת בצה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האם סיפרה לחדשות 2 כי מנהל המוסד סירב לקבל את בנה לגן והבהיר לה באופן נחרץ מה דעתו על הורים שמחנכים את ילדיהם להתגייס לצבא. "תביני, את לא פסולה בעיניי וגם לא בעלך, אתם אנשים צדיקים, אבל אני לא יכול שהבן שלך יבוא עם מושגים שהוא ישמע בבית שקשורים לצבא", אמר בשיחה שערך איתה, ותועדה. "זה גם יפריע לבן שלך ללמוד תורה, כי האב בצבא ואין לו זמן לסייע לו".

"אני מקווה שהבן שלך לא ילמד מהאבא, ולא יגיע לצבא", הוסיף המנהל. "חייו צריכים להיות חיים של תלמוד תורה והוא צריך להיות בחור ישיבה ובן תורה". האם שאלה אותו: "ומה יקרה אם הוא כן ירצה ללכת לצבא?", ומנהל המוסד השיב: "זה רע. הבן שלך אמור להיות בחור ישיבה. זה יהיה נורא אם כשהבן שלך יגדל הוא יילך לעבוד". לדבריה, היא מעוניינת לאפשר לבנה את חופש הבחירה ולא לכפות עליו אם להתגייס או ללמוד.

זהירות, טכנולוגיה

אלא ששירותו של האב החרדי בצה"ל איננה הסיבה היחידה לסירובו של המנהל לקבל את הבן לגן. לדברי האם ההמומה, לאחר שמחתה נמרצות על עמדותיו המקוממות של איש החינוך, הוא חזר בו - אבל מיד תירץ את אי הקבלה בסיבה אחרת: למשפחה יש מחשב בחדר ההורים.

"רוצה לאפשר לילד לבחור". האם (חדשות 2)

"יש לך בבית מחשב, אייפון ודברים לא צנועים כמו טלפון", אמר המנהל לאם. "הבן שלך ייגע בזה וישפיע על הילדים בגן. את דומה למישהו שהורג את אבא שלו ואמא שלו, בוכה ואומר לשופטים: 'תרחמו עליי, אני יתום'. המטרה היא שהמחשב ייצא החוצה ובעלך ילמד".

לטענתה של האם, נושא המחשב הוא רק תירוץ כיוון שלחצי מהילדים בגן יש מחשב ביתי, ואפילו המנהל מחזיק באחד כזה לצורכי עבודה. לדבריה, הכל נובע מההחלטה של בעלה להתגייס. "בעלי החליט להתגייס בהתייעצות עם רב", סיפרה הם לחדשות 2. "זה לצרכי פרנסה".

בשיחה שנערכה בין מנהל המוסד לחדשות 2, הוא נשמע אחרת לגמרי. לדבריו, אין לו "שום דבר נגד כאלו שמשרתים בצבא, והוא אף יקבל את הילד בשמחה ללימודים במוסד אם המשפחה תעמוד בכללי התקנון". אלא שבינתיים האם כבר רשמה את בנה למוסד חרדי אחר - שם קיבלו אותו בזרועות פתוחות.

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.