לקראת החופש הגדול: הכירו את סרבני הקייטנות

כולם יודעים כי במהלך ימי חופשת הקיץ, ילדי בית הספר היסודי נוהגים לבלות את זמנם בקייטנות השונות יחד עם ילדים בגילם. אך בשנים האחרונות התפתחה תופעה חדשה - ילדים המסרבים ללכת לקייטנה ומעוניינים לבלות חודשיים מול מסך הטלוויזיה

בכל קיץ, כשמתקרבת עונת הקייטנות, מתפרסמים גם המחירים הגבוהים, וההורים - מתלוננים. היום, כשברוב הבתים יש מזגן, מחשב, וטלוויזיה יש הורים שמתחננים אבל הילדים - לא רוצים לצאת החוצה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בבית משפחת חפץ למשל, ילדי המשפחה אינם מעוניינים להירשם לקייטנה במהלך החופש הגדול. "הם לא רוצים לקום בבוקר, רוצים לישון מאוחר", מספרת לימור חפץ, שילדיה מסרבים ללכת לקייטנה, "הם לא רוצים שישעמם להם, לא רוצים להיות בהסעות או שיהיה להם חם".

הראשון למרוד היה תומר בן ה-11. אחיו הקטן גיא בן ה-8 הצטרף אליו ויחד הציבו חזית אחידה מול הוריהם וקבעו - לא הולכים הקיץ לקייטנה. "אין שם גם אייפדים ו-ווי וכאלה", טוען גיא הקטן, "כדאי להם להתקין שם כמה".

גם במשפחת ישמעאל ששון נאבקים בילדים שמסרבים ללכת לקייטנה. "בעלי ואני באופן קבוע בשבוע האחרון פשוט עושים שיחות ומנסים ללחוץ עליהם בכל דרך", מספרת מירי, אם המשפחה. "אנחנו מנסים להבטיח להם שאם ילכו הם יקבלו תמורה".

מסתבר שאצל לא מעט משפחות רעיון הקייטנות אינו מתקבל בזרועות פתוחות. הילדים שם אינם מכירים אחד את השני, ובעיקר לא מתחשק להם לקבל הוראות. כנראה שלפחות חלק מהילדים הסרבנים ימצאו עצמם בסופו של דבר בתור לשוקו וללחמנייה לפחות בחודש יולי. להורים פשוט אין ברירה - בתקופה בה הם נאלצים לעבוד כרגיל.