מועצת התלמידים: "משקל גבוה יותר למתכונת במתמטיקה"

המחלוקת סביב רמת בחינת הבגרות במתמטיקה הובילה את יו"ר מועצת התלמידים הארצית להציע פתרון יצירתי: שבחינת המתכונת תקבל משקל גבוה יותר מהמתוכנן בציון הבגרות – וגם לדאוג שהבחינה במועד ב' תהיה ברמה נמוכה יותר. במשרד החינוך עדיין בודקים את הטענות

הצעה יצירתית. בחינת בגרות, ארכיון (חדשות 2)

נמשכת הסערה סביב בחינת הבגרות במתמטיקה: יו"ר מועצת התלמידים הארצית יובל כחלון מצטרף גם הוא לביקורת על הרמה הקשה לטענתו של בחינת הבגרות במתמטיקה. כחלון קורא לקבל את ציוני המגן כציוני הבגרות, ולוודא שהבחינה במועד ב' תהיה ברמה הוגנת יותר, לטענתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"תלמידי ישראל מתאמצים ולומדים באופן הראוי להערצה לקראת בחינות הבגרות, והמלחיצה מביניהן בחינת הבגרות במקצוע המתמטיקה שהתקיימה אתמול", אמר כחלון לחדשות 2 באינטרנט. "המבחנים ברובם לא היו הוגנים ואף מכשילים. מועצת התלמידים הארצית קיבלה עשרות אלפי פניות מתלמידי ישראל, שישבו בכיתות שנה שלמה, ישבו בבתיהם ימים ארוכים, למדו להצליח בבחינה הזו, מתוך ידיעה שהמשרד יתייחסו אליהם בהוגנות".

כחלון הוסיף: "המשרד כפר בהוגנות הזו. לא ניתן לנושא הזה לעבור לסדר היום. לאמון במערכת החינוך תפקיד קריטי. אנו מקווים כי המשרד יחזיר האמון שלו לתלמידים. בעבודה משותפת, בתיקון הכשלים של אתמול, במתן הזדמנות שנייה, נצליח להמשיך שיתוף פעולה חם ואוהב בין הצדדים".

לדעתו של יו"ר מועצת התלמידים הארצית, ניתן לפתור את המצב שנוצר על ידי כך שתוצאות בחינות המתכונת הבית ספריות יהיו בעל משקל גבוה יותר בציון הסופי (היום המשקל שלהן הוא 50%). בנוסף, הוא מציע לבדוק את בחינות מועד ב' שייערכו בחודש יולי, ולוודא שהן ברמה של בחינות הבגרות הקודמות, ולא כמו הבחינה שנערכה השבוע.

"אין מקום לשום איומים"

ממשרד החינוך נמסר בתגובה להצעה: "המשרד יערוך בדיקה מסודרת של בחינת הבגרות. אם יימצא שהתעוררו קשיים בבחינה, המשרד ייתן את המענה הנדרש, בכדי למנוע פגיעה בתלמידים".

שר החינוך שי פירון, ארכיון (חדשות 2)
במקביל, גם יו"ר מועצת התלמידים הארצית וגם שר החינוך גינו את האיומים שקיבלה המפקחת על לימודי המתמטיקה בפגישה משותפת לשניהם היום. "אני רוצה להדגיש, לאור ידיעות איומות ששמעתי בבוקר אודות איומים על המפקחת על לימודי המתמטיקה", אמר כחלון. "חשוב לומר כי אין מקום להתבטאויות כאלה, ולא ניתן מקום לשום סוג של אלימות מילולית או פיזית מצד אף אחד".

השר פירון הביע גם הוא זעזוע עמוק משיחות האיומים שהופנו כלפיה ואמר כי יש בכך ביטוי לאיבוד פרופורציות ולטשטוש הגבולות שבין העיקר לטפל. "צריך לעקור תופעות מעין אלו מן השורש", אמר. הוא סיכם עם כחלון על הסכנה וההשלכות ההרסניות שבהתנהגות שכזו ורתם את מועצת התלמידים הארצית לפעילויות מניעה וגינוי של המקרה החמור.

לעיון בפתרון בחינת הבגרות במתמטיקה, לחצו כאן.