ההתכתבויות הסודיות של המורים על הבחינה במתמטיקה: "גרמה לנו לבכות"

לא רק התלמידים מוחים על רמתה הגבוהה של בחינת הבגרות למתמטיקה שנערכה אתמול. גם המורים סבורים שהבחינה הייתה קשה מאוד ודיברו על כך בפורום הסגור למתמטיקה: "אני מורה 40 שנה ובקושי הייתי מוציאה 80 במבחן. איך אישרו את הדבר הזה?"

יממה לאחר בחינת הבגרות במתמטיקה שחוללה סערה, נחשפות ההתכתבויות הסודיות של המורים שמודים: "הבחינה הייתה קשה מאוד, מדובר בהתעללות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המורים למתמטיקה אמנם חוששים לדבר מול המצלמות, אבל אחד מהם נתן לנו את קוד הגישה לפורום הסגור של מורי המתמטיקה באתר משרד החינוך - שם הם שפכו את לבם. המורים בפורום טענו כי הבחינה קשה מדי, כי ניתן פחות מדי זמן בשביל יותר מדי סעיפים סבוכים, ושאפילו נפלה טעות מתמטית באחת השאלות.

תיעוד התכתבות המורים בפורום (חדשות 2)
"גברתי המפקחת, אני מודה לך שהצלחת לגרום לי לבכות", כתבה אחת המורות בפורום הסגור. "לראות את תלמידי המצוינים, שהיו מוכנים לבחינה באופן מושלם, יושבים מול השאלון ומנסים להתמודד עם אלפי סעיפים ושאלות מופרכות".

מורה אחרת הגדילה לעשות וכתבה שהיא ועמיתה ותיקה שלה לא היו מצליחות להוציא יותר מ-80 בבחינה - במקרה הטוב. "פתרתי את זה עם עמיתה שלי - אני מורה יותר מ-10 שנים והיא יותר מ-40. שתיינו היינו מוציאות בסביבות 80 במבחן הזה. איך אישרו את הדבר הזה?!", הזדעקה המורה.

"אף אחד לא יכול להתמודד נפשית עם ההתעללות הזאת"

גם המורים הודו: המבחן היה קשה למדי (חדשות 2)
"על מנת להימנע מהתקף לב החלטתי להגיש בקשה לפרישה מוקדמת וכואב לי מאוד שאני נאלץ לפרוש מסיבות אלה ועם טעם מר בפה", כתב מורה אחר. "שימו לב כמה מורים לא מוכנים ללמד יותר רמות אלו".

"לחשוב שמשרד החינוך 'בוכה' שאין מספיק תלמידים ל-5 יחידות לימוד - תכף גם לא יהיו מורים!", כתבה מורה נוספת. "אף אחד מאיתנו לא יכול להתמודד נפשית עם ההתעללות הזאת. גם אני אפסיק ללמד ל-5 יחידות. הבריאות שלי יותר חשובה".

אחרי עשרות תלונות זועמות של מורים ואפילו של מנהלים - גם המפקחת על מקצוע המתמטיקה סוף סוף השיבה למורים את התשובה הרשמית של משרד החינוך: "חשוב שתדעו שאנו מתייחסים להערות אלו במלוא הרצינות. אם במהלך בדיקת הבחינות יתברר שיש להם בסיס, נדאג שתלמידים לא ייפגעו".

השר פירון: "איומים וקללות? איבוד פרופורציות"

שר החינוך שי פירון שוחח היום עם המפקחת על מקצוע המתמטיקה, גיבה אותה וביקש לחזקה נוכח שיחות הטלפון המאיימות שקיבלה ביממה האחרונה מתלמידים שמחו על הבחינה הקשה. השר הביע זעזוע עמוק משיחות האיומים שהופנו כלפיה: "יש בכך ביטוי לאיבוד פרופורציות וטשטוש הגבול שבין הבעת דעה לבין ביטוי אלים. צריך לעקור תופעות אלו מן השורש".

ומה מבחינת התלמידים? במשרד החינוך ממליצים להירשם למועד ב' אך מבטיחים לעשות מאמץ להחזיר תשובות לגבי הציון כל תלמיד וגם האם יהיה או לא יהיה פקטור.