התלונות על הבגרות במתמטיקה: תלמידים איימו על המפקחת

לאור רמתו הגבוהה של מבחן הבגרות במתמטיקה שנערך אמש, הפיצו תלמידים בכל רחבי הרשת את מספר הטלפון של המפקחת על מקצוע המתמטיקה במטרה שכמה שיותר נבחנים יתלוננו. אלא שמכשיר הטלפון של המפקחת הוצף בעשרות שיחות והודעות שכללו קללות, נאצות והטרדות: "כדאי שתמצאי פתרון לבעיה"

בחינת בגרות. ארכיון (חדשות 2)

איומים וקללות על המפקחת למתמטיקה: במחאה על רמתו הגבוהה של מבחן הבגרות במתמטיקה שנערך אתמול, נבחנים רבים הפיצו באינטרנט את מספר הטלפון של המפקחת על מקצוע המתמטיקה במשרד החינוך כדי שכמה שיותר תלמידים יתלוננו. זה נגמר בקללות ונאצות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עד מהרה הוצף מכשיר הטלפון של המפקחת בקללות, נאצות והטרדות בדרישה שיימצא פתרון הולם לכל אותם נבחנים מתוסכלים. "כדאי שתמצאי פתרון לבעיה", כתבו לה נבחנים שנתבקשו לפתור את שאלון 807 בבחינת הבגרות ברמה של 5 יחידות לימוד.

אמש נפתחה עצומה ברשת כנגד משרד החינוך בדרישה למתן פקטור לכלל הנבחנים. באתר האינטרנט "עצומה", נפתחה עצומה שקוראת לפקטור לשאלון 807. תוך שעות ספורות נאספו כמעט 2,000 חתימות באתר.

"אנו מקבלים אין סוף פניות על קושי בבחינה, בעיקר על שאלונים ספציפיים כמו שאלון 807 של חמש יחידות לימוד", מסר אתמול יושב ראש מועצת התלמידים הארצית, יובל כחלון. "הבחינה הייתה ברמה גבוהה מן הרגיל ומוגזמת, בפער עצום מבגרויות מהן למדנו בעבר. אנו מאגדים את הפניות ונפנה למשרד החינוך בבקשה להסברים. התלמידים מאוכזבים ומיואשים, ונקווה לפתרון הולם״.

עשרות תלמידים פנו גם לשר החינוך הרב שי פירון באמצעות הפייסבוק, בכדי להתלונן על רמת הקושי של הבחינה. "אני מאוכזבת ומתוסכלת ומרגישה שבהחלט לא מיציתי את היכולות שלי ואת הידע שרכשתי", כתבה התלמידה קורין קופלר.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "התקבלו איומים על המפקחת, הנושא הועבר לטיפול אגף הביטחון במשרד החינוך".

לעיון בפתרון בחינת הבגרות במתמטיקה, לחצו כאן.