"נבקש הסברים – ונקווה לפתרון הולם"

עצומה אינטרנטית שקוראת לפקטור, עשרות פניות אישיות לשר החינוך בעמוד הפייסבוק שלו וגם תגובה רשמית מצד מועצת התלמידים הארצית: אלו ההשלכות של בחינת הבגרות לתלמידי חמש יחידות במתמטיקה שהייתה - כך לטענתם - הרבה יותר קשה מבעבר

ארכיון. למצולמת אין קשר לנאמר (חדשות 2)

התגובות הזועמות על בחינת הבגרות במתמטיקה ממשיכות להתפרסם ברחבי הרשת. תלמידי 5 יחידות לימוד במתמטיקה מתלוננים על בחינה קשה מהרגיל ובעיקר עמוסה. באתר האינטרנט "עצומה", נפתחה עצומה שקוראת לפקטור לשאלון 807. תוך שעות ספורות נאספו כמעט 2,000 חתימות באתר.

"אנו מקבלים אין סוף פניות על קושי בבחינה, בעיקר על שאלונים ספציפיים כמו שאלון 807 של חמש יחידות לימוד", מסר יושב ראש מועצת התלמידים הארצית, יובל כחלון. "הבחינה הייתה ברמה גבוהה מן הרגיל ומוגזמת, בפער עצום מבגרויות מהן למדנו בעבר. אנו מאגדים את הפניות ונפנה למשרד החינוך בבקשה להסברים. התלמידים מאוכזבים ומיואשים, ונקווה לפתרון הולם״.

ואם לא די בכך, עשרות תלמידים פנו הערב לשר החינוך הרב שי פירון באופן ישיר, באמצעות הפייסבוק, בכדי להתלונן על רמת הקושי של הבחינה. "אני מאוכזבת ומתוסכלת ומרגישה שבהחלט לא מיציתי את היכולות שלי ואת הידע שרכשתי", כתבה למשל התלמידה קורין קופלר.

גם הורים פנו הערב לשר החינוך בעמוד הפייסבוק שלו. "זה פשוט לא הוגן", כתבה אפרת מישורי שטרית, אם לתלמידת י"ב. "הבת שלי התמידה, התאמצה והשקיעה ימים ולילות והגיעה היום לבחינה האחרונה. היא יצאה בתחושה קשה. הבחינה הייתה קשה מאוד. מדובר במיטב הילדים שמגיעים לפסגה בזכות יכולות ומאמצים. למה לתת להם בחינה שלכל הדעות הייתה קשה ומתסכלת? הצלחתם להוציא לה את הרוח מהמפרשים".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי "אם יימצא שהתעוררו קשיים בבחינת הבגרות, המשרד ייתן את המענה הנדרש".

לעיון בפתרון בחינת הבגרות במתמטיקה, לחצו כאן.