נבחנים ב-5 יחידות במתמטיקה התלוננו: "המבחן היה קשה מדי. מי כתב את זה?"

לא מעט תלמידי חמש יחידות לימוד במתמטיקה יצאו מבחינת הבגרות בתחושת תסכול. "זה היה מוגזם. אנחנו מיואשים", התלוננו חלקם. גם מורים למתמטיקה הודו: "הבחינה הייתה קשה יותר מבעבר ובעיקר עמוסה"

"בחינה עמוסה וקשה יותר מבעבר". ארכיון (חדשות 2)

תלמידי התיכונים עדיין מתאוששים מבחינת הבגרות במתמטיקה. התלמידים המשתייכים לחמש יחידות מתלוננים על בחינה קשה במיוחד שלא תאמה את רמתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו ממש מיואשים", הלינו לא מעט בני נוער בתסכול. "מי כתב את המבחן הזה?", תהו אחרים. חלק מהתלמידים הטילו ספק בכך שאחד התרגילים בבחינה בכלל היה פתיר ופנו לשר החינוך: "שי פירון, לכתוב את שאלון 807 (שאלון הבחינה שניתן לתלמידי חמש יחידות) ברמה של 100 יחידות לא יהפוך אותך לשר חינוך טוב יותר, אדרבה ואדרבה". גולשת אחרת ביקשה: "שי פירון היקר, תנסה לענות על סעיף אחד מהבגרות הזאת ונדבר".

גם מורים למתמטיקה הסכימו עם חלק מהטענות ואמרו כי אכן נראה שהבחינה הייתה קשה יותר מבעבר ובעיקר עמוסה. ״אנו מקבלים אין סוף פניות על קושי בבחינה, בעיקר על שאלונים ספציפיים כמו שאלון 807 של חמש יחידות לימוד", מסר יושב ראש מועצת התלמידים הארצית, יובל כחלון. "הבחינה הייתה ברמה גבוהה מן הרגיל ומוגזמת, בפער עצום מבגרויות מהן למדנו בעבר. אנו מאגדים את הפניות ונפנה למשרד החינוך בבקשה להסברים. התלמידים מאוכזבים ומיואשים, ונקווה לפתרון הולם״.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי "אם יימצא שהתעוררו קשיים בבחינת הבגרות, המשרד ייתן את המענה הנדרש".

לעיון בפתרון בחינת הבגרות במתמטיקה, לחצו כאן.