הגננת הוסיפה כיפה שחורה לבן גוריון

בגן חובה במרכז הארץ הוסיפה גננת דתייה כיפה שחורה לתצלום של ראש הממשלה הראשון דוד בן גוריון. מספר הורים שלא הזדהו פנו לשר החינוך בנושא: "היא מנסה לקרב בשקר את הילדים לדת", הורים אחרים דווקא הביעו תמיכה. הגננת התנצלה

דוד בן גוריון - עם כיפה שחורה (חדשות 2)

הורים לילדים בגן חובה במרכז הארץ זועמים על אחת הגננות שהוסיפה כיפה שחורה לתצלום של ראש הממשלה הראשון של ישראל דוד בן גוריון, שמוצבת בגן. לדברי ההורים, שלא הזדהו בשמם, מדובר ב"סילוף המציאות בכוונה להשפיע על השקפת העולם של הילדים", מצדה של מחנכת דתייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההורים שלחו מכתב בנושא לשר החינוך הרב שי פירון, על מנת שיתערב בנושא. "לצערנו, גילינו מעשים חמורים של רמייה וכפיה דתית מצד 'מחנכת' בישראל אשר לדעתנו מחייבים הרחקתה מכל מוסד חינוכי", הם כתבו.

הם הדגישו כי אין כל מניעה שגננת דתייה תחנך את ילדיהם, אך הבהירו כי אין להם אמון בה: "יש בנו פחד מתכנים אשר היא מעבירה לילדים בניסיונות השפעה על דעותיהם הנוחות כל כך לעיצוב בגיל זה, דווקא מערכת החינוך אמורה לייצג ולהקנות פלורליזם וסבלנות כלפי מגוון הדעות והאמונות בחברה הישראלית ולא לנסות בדרכי שקר לקרב ילדים חילוניים אל הדת".

הגננת התנצלה בפני ההורים

מנגד, לאחר שהגיעה השמועה על התלונה למספר הורים בגן, אלה פנו למשרד החינוך והביעו הערכה לאותה גננת - אך לא התייחסו למקרה. "אנו מכבדים את היותה אישה דתייה וסבורים כי יש בעובדה זו רק בכדי להוסיף ולהעשיר את החינוך ילדינו", הם כתבו. "מעולם לא חשנו כי היא מנסה לכפות עלינו או על ילגינו את גישתה כלפי הדת, יתרה מדך היא תמיד נהגה במשנה זהירות בהתייחסותה למקרה".

הם ציינו גם כי הם מצרים "על העובדה שיש בשורותינו אנשים לא מסוגלים לומר את אשר על לבם ובוחרים לפעול בדרך שלא רק שאימה תורמת לילדינו אלא רק מזיקה".

במשרד החינוך ציינו כי עד כה לא התקבל המכתב המדובר, אך מסרו כי הגננת המדוברת התנצלה בפני ההורים על התמונה המעובדת.