סוף שבוע של מחאות: תלמידים הגיעו בשחור, אלפים ייצאו לרחובות

העם חוזר לדרוש צדק חברתי: בעקבות גזירות שר האוצר החדש יאיר לפיד, המחאה בכל רחבי הארץ מתחדשת. היום הגיעו לבתי הספר תלמידים לבושים בשחו במחאה על הקיצוץ בתקציבי החינוך. מחר יפגינו במספר מוקדים ברחבי הארץ אלפי מוחים

מוחים. תלמידים בשחור, הבוקר (מועצת התלמידים הארצית)

המחאה נגד טיוטת התקציב שהציג שר האוצר לפיד לא פסחה גם על מערכת החינוך, שם הגיעו היום לבתי הספר אלפי תלמידים כשהם לבושים בחולצות שחורות - "על מנת לסמל את הפגיעה העמוקה בעתיד המדינה", כלשונם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צדק חברתי - גרסת בית הספר (מועצת התלמידים הארצית)
"כמובן שאין ביכולתנו לקבוע איפה יהיו קיצוצים, אך תחום החינוך הוא חשוב במיוחד", נמסר בהודעת מועצת התלמידים הארצית. "החולצות השחורות יוחלפו ללבנות למען הטקסים, אך יסמלו סימן אזהרה כמו דגל שחור בים". עוד הוסיפו במועצת התלמידים, כי "החינוך הוא המשאב האנושי החשוב ביותר של המדינה. התהליך נעשה בשיתוף מלא עם ארגון ההורים הארצי".

"המחאה מתקיימת בכל רחבי הארץ", מסרה מועצת התלמידים הארצית. "למרות החלטת מחוז תל אביב שלא לקחת חלק בה - לוקחות רוב הרשויות בחלק במחאה הארצית".

"אין כאן שום קשר למניעים קואליציוניים, ושום פגישה פוליטית. אנחנו גוף חוץ-פרלמנטרי המייצג את בני הנוער במדינת ישראל. אנו רואים את הפגיעה בחינוך כפגיעה בבטחון ישראל. שני התחומים - קריטיים מאין כמותם להמשך קיום המדינה. מדינת ישראל מחזיקה עצמה כאומה איתנה וחסונה עקב ההון האנושי שלה, ופגיעה בו - היא פגיעה בכולנו."

ליף חוזרת לרחובות: "עזבו לנו את הכיס"

צעדי המחאה כנגד גל הגזירות החדש צפויים להימשך גם מחר. מי שעמדה בראש מחאת האוהלים של קיץ 2011, דפני ליף, קראה להמונים לצאת שוב לרחובות כדי לדחוף לשינוי המדיניות הכלכלית."חייבים להפסיק להסתכל על אזרחים כאן בתור כספומט", אמרה ליף. "הם צריכים להבין שאין לנו מאיפה להביא את הכסף. הם גומרים אותנו". לדבריה, ניתן להקל על הנטל של מעמד הביניים על ידי לקיחת כספים מרווחי הגז הטבעי.

"מחר תתקיים הפגנה מול ביתו של שר האנרגיה והמים, סילבן שלום, שעניינה הגז הטבעי", תיארה ליף את תכנית המחאה החדשה. "כשעה לאחר מכן תצא צעדה מכיכר הבימה שבאה להגיד דבר פשוט: 'הנה הכסף. הוא נמצא בגז. עזבו לנו את הכיס'". ההפגנה תצא מחר, מוצאי שבת, מכיכר הבימה בתל אביב בשעה 20:30.

גם במקומות נוספים בארץ צפויים אזרחים לצאת לרחובות ולמחות: בגן הסוס בירושלים תתקיים מחר ב-20:30 הפגנת מחאה על הגזירות הכלכליות הקשות. באותה השעה יצאו מפגינים גם למרכז חורב שבחיפה שיגידו "לא" לצעדי האוצר. גם באשדוד, מודיעין, בנימינה וערד ייצאו לרחובות מאות מוחים. בתחילת השבוע הבא ימחו אזרחים מול משרדי הממשלה בירושלים.