מורים גם בקיץ: כך ייראה החופש הגדול החדש

משרד החינוך השיק תכנית חדשה לחיזוק הקשר בין התלמידים למורים בחופשת הקיץ שתכלול שיחות בין תלמידים למורים, קו פתוח להורים, פעילויות העשרה ומפגשים בית ספריים. המטרה: שיהיה פיקוח על התלמידים. צפו בתכנית שנחשפת כאן לראשונה

חופש גדול - פחות למורים: אחרי שהניסיונות לקצר את החופש הגדול לא צלחו, משרד החינוך מנסה להפוך את הקיץ עצמו לקצת יותר חינוכי. אנשי המשרד החליטו להרחיב תכנית שפועלת בהצלחה רבה בשנים האחרונות בחינוך הממלכתי דתי, לכל הארץ - במסגרתה הקשר בין התלמידים יחוזק במהלך החופש הגדול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתכנית, שהופצה בימים האחרונים, מבקש משרד החינוך מהמורים שכל אחר מהם ייצור קשר עם 7-5 לתלמידים ארבע פעמים במהלך הקיץ, כך שלא יהיה אף תלמיד שאיתו לא ייצרו קשר. עוד הוחלט כי בית הספר יערוך מפגש בית ספרי וכיתתי במהלך החופשה.

גם על שעות הפנאי חשבו במשרד: הצוות החינוכי בבית הספר יבנה תכנית לימודית לחופשה בין אם מדובר בחוברות למידה או פעילויות העשרה אחרות. בנוסף, התלמידים יקבלו כרטיס הטבות לאתרי מורשת ומשרד החינוך יפתח קו פתוח להורים במהלך החופש הגדול.

המטרה של משרד החינוך היא שהמורים לא "ייעלמו" לחודשיים ויהיה להם פיקוח על התלמידים. הם גם רוצים לעודד תלמידים להשתתף בפעילויות חיוביות של הרשויות המקומיות או בכלל. השאלה היא האם המורים באמת יבצעו את ההנחיות, שכן החופש הגדול הוא תנאי ההעסקה המרכזי של המורים - וכעת המשרד מבקש לקחת מהם אחריות גדולה למדי.