מנכ"ל הביטוח הלאומי על הגזירות החדשות: "יהיו עוד 50 אלף ילדים רעבים"

החלה המלחמה על התקציב. מנכ"ל הביטוח הלאומי פרופ' שלמה מור יוסף מזהיר כי עוד עשרות אלפי ילדים יהפכו לרעבים בעקבות הגזירות. "זהו קיצוץ אכזרי, פנינו לשר האוצר בבקשה שהמשפחות יפוצו", הוא מדגיש בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. לדבריו, "הלובי של משרד הביטחון חזק יותר"

עןד 50 אלף ילדים עניים. ארכיון (חדשות 2)

"אנו צופים לראות לפחות עוד 50-40 אלף ילדים רעבים מתחת לקו העוני" - כך העריך בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט מנכ"ל הביטוח הלאומי, פרופ' שלמה מור יוסף, בעקבות פרסום הגזירות החדשות של התקציב. לדבריו, ההחלטה על הקיצוץ בקצבאות הילדים הייתה צפויה, ולכן נערכה פנייה של שר הרווחה ושלו לשר האוצר בבקשה להעניק פיצוי למשפחות שייפגעו. על פי נתוני הביטוח הלאומי, היום יש בישראל 800 אלף ילדים רעבים מתחת לקו העוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מדובר בקיצוץ אכזרי בקצבאות הילדים, שמתווסף להעלאות המע"מ והמוצרים מה שישנה בצורה משמעותית את ההכנסה הפנויה שהייתה לאזרחים. זה יחריף את מצבם ויוריד עוד הרבה אנשים אל מתחת לקו העוני", ציין מור יוסף.

הוא בחר שלא להתייחס להבטחות של שר האוצר יאיר לפיד לפני הבחירות, ואמר כי מדובר בהחלטות ממשלה. "הלכו לבחירות כי הממשלה לא הצליחה להעביר את התקציב ועכשיו זה קרה, מפלגת 'יש עתיד' נבחרה ברובה על ידי המעמד הבינוני". הוא גם ציין כי הלובי של מערכת הביטחון הוא חזק יותר: "אנחנו נלחמים בזה לבד ועושים את מה שאנחנו יכולים, לפחות שייתנו לכל המשפחות האלה פיצוי".

"אי אפשר לחיות כך יותר"

חברת מועצת העיר ירושלים רחל עזריה הביעה אכזבתה מהקיצוץ בצהרונים ומעונות היום אך העריכה שהסוגיה עברה מתחת ל'רדאר' של לפיד. "אני בטוחה שהוא ישנה את ההחלטה. אם זו המתנה ליום ירושלים, אנו מבקשים פתק החלפה, אי אפשר לחיות יותר ככה - אנו נשחקים", ציינה עזריה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

בשנים האחרונות נאבקו בעיר להריץ את פרויקט הצהרונים לילדים, פרויקט שהגיע לסיומו רק לאחרונה - ויאלץ עכשיו להיפסק.

בהכנת הידיעה השתתף יוסי זילברמן

הגזירות החדשות - הסיקור המלא:

יחימוביץ' תוקפת: "הגזירות - אכזריות"

רשימת הגזירות המלאה נחשפה

הכבדה בקיצוצים: עליה ב-1.5% במס