הבהלה לבגרות: הביקוש למורים פרטיים בשיא

עונת הבגרויות בפתח, ותלמידים רבים ברחבי הארץ תרים אחר מורה מיומן שיושיע מהבחינה המאיימת. מי שנזכר ברגע האחרון מתקשה מאוד למצוא אחד כזה, שהוא גם טוב, וגם במחיר נוח. מהו המחירון ומהי האלטרנטיבה הזולה להורים שלא יכולים להרשות לעצמם?

הטלפון של אוהד לא מפסיק לצלצל. הבגרות במתמטיקה בעוד שלושה שבועות - וכולם מחפשים מורה פרטי. היום, חלק גדול מהתלמידים לוקח שיעורים פרטיים לאורך חודשים ארוכים. לפעמים, אפילו מתחילת השנה. למי שנזכר ברגע האחרון, בדרך כלל - אין מקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מנתוני אתר "לימוד נעים" עולה כי שיעור פרטי בתל אביב עולה 116 שקלים, באזור השרון ובירושלים 100 שקלים, בבאר שבע - 87 שקלים ובכרמיאל - 77 שקלים. כמובן, שהמחירים עולים ככל שמתקרבים לבחינת הבגרות. "כמו שאר המשק, שבו יש עלייה במחירים - כך גם בשיעורים הפרטיים", אמר רועי נעים, מנהל האתר.

שיעורים ברשת ומורים פרטיים בהתנדבות

למרות שכולם מעדיפים מורה פרטי, היום, עם קצת משמעת עצמית - אפשר לעבור את הבגרות מבלי לפשוט את הרגל. יותר ויותר אתרי אינטרנט מעלים שיעורים פרטיים מוקלטים לרשת. חלק מהאתרים מספקים את השיעורים חינם, כשירות חברתי, ואחרים גובים מאות שקלים להכנה לכל בחינה.

הבהלה לבגרות: הביקוש למורים פרטיים בשיא (חדשות 2)

בשנים האחרונות מתרחבים גם המיזמים שמספקים מורים פרטיים עבור מי שידם אינה משגת. עדי גרוצקי היא אחת מאלף מתנדבי ארגון "פוש", שבאים לבתי הספר בחינם ועוזרים לילדים לאורך כל השנה. "לקבל את התודה ולראות כמה שזה מקדם - זה מעבר ל-150 השקלים שאני יכולה לקבל במסגרת אחרת", אמרה.

אם הרפורמות שמתכנן שר החינוך פירון לצמצום מספר הבגרויות באמת ייצאו לפועל, התלמידים יצטרכו להתמודד עם הרבה פחות חומר ויהיו תלויים הרבה פחות במורים הפרטיים. אלא שזה עלול לקחת הרבה זמן ובינתיים, כל בגרות עולה להורים אלפי שקלים.