משרד החינוך החליט: יבוטל יום מחופשת ל"ג בעומר

ההורים לחצו, במשרד החינוך דנו היום בהחזרת 5 ימי חופשה למורים בתמורה לחזרה המוקדמת ללימודים בחודש אוגוסט והחליטו לבטל את אחד משני ימי החופש של ל"ג בעומר. במקומו יתבטלו הלימודים ביום שישי שאחרי שבועות

לאחר הפרסום אמש במהדורה המרכזית של חדשות 2, שלפיו שר החינוך שי פירון דן בהצעה לבטל את הלימודים בבתי הספר בימי שישי בתמורה לקיצור החופשות במהלך השנה, התקיים היום דיון במשרד החינוך בנושא החזרת ימי החופש שנלקחו בשל הקדמת פתיחת שנת הלימודים לחודש אוגוסט. בתום הישיבה הוחלט כי יום אחד מחופשת ל"ג בעומר יתבטל בשנה הבאה - ובמקומו יבוטלו הלימודים ביום שישי שלאחר חג השבועות. לפי שעה, מסתמן כי זהו השינוי היחיד שיחול בשנת הלימודים הבאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר הדיון, שהתקיים במשרד החינוך בירושלים ובו העלה כל נציג את הצעתו, הוחלט פה אחד כי חמשת ימי החופשה שנלקחו לקראת תום חופשת הקיץ יוחזרו באופן הבא במהלך שנת הלימודים תשע"ד: שלושה ימי חופשה בין יום כיפור לחג סוכות (שלושה ימי גשר שנותרו כמו בשנה הקודמת), יום חופשה בנר הראשון של חג חנוכה (יום רביעי, 27.11.13) ויום חופשה נוסף לאחר חג השבועות (יום שישי, 06.06.14, גשר לסוף שבוע).

היום הבהירו שר החינוך ומנכ"לית המשרד, דלית שטאובר, כי ההצעה לבטל את הלימודים בבתי הספר בימי שישי בתמורה לקיצור החופשות במהלך השנה עדיין לא עלתה לדיון וכי כרגע דנים במשרד רק בהחזרת ימי החופש שהמורים "איבדו" - עקב החזרה המוקדמת ללימודים בסוף חודש אוגוסט, במקום ב-1 בספטמבר.

שר החינוך פירון (חדשות 2)

פירון: שינויים כאלה לא נעשים בחופזה

"כל מה שהצעתי היה לבדוק האם אפשר להחזיר למורים באמצעות ימי שישי חמישה ימי חופשה", הבהיר שר החינוך שי פירון בעמוד הפייסבוק שלו. "זאת, בתמורה לכך שחזרו ללמד ב-27 באוגוסט במקום ב-1 בספטמבר. זה הכל". עם זאת, השר לא שלל את הרעיון לבטל את הלימודים בימי שישי בתמורה לקיצור החופשות, כפי שפרסמנו אמש במהדורה המרכזית.

זאת, מתוך מטרה להתאים את לוח שנת הלימודים והחופשות שבו - לימי החופשה של ההורים. "לא קיצור החופש, לא שינוי מבנה שנת הלימודים. על כל אלה יש לדון בתשומת לב ראויה, לאט, עם הורים ומורים. שינויים כאלה לא נעשים בחופזה. את הפער בין ימי החופשה של ההורים לאלה של התלמידים יש לצמצם - אך בהסכמה", הוסיף השר.

"כרגע לא מדובר בשינוי מבנה שנת הלימודים, אלא באילו ימים במהלך השנה יחזירו את הימים שנלקחו באוגוסט", הוסיפה מנכ"לית משרד החינוך. "הרצון הוא להחזיר את הימים האלה בימים שיקלו על ההורים ויצמצמו את ההוצאות שכרוכות בחופשה. אנחנו מעוניינים בפיתרון הטוב ביותר עבור כולם".

מוקדם יותר היום שוחח שר החינוך פירון עם יו"ר הסתדרות המורים יוסי וסרמן, שגם בה הבהיר כי בשלב הראשון התכוון לבטל חמישה ימי שישי בתמורה לימי החופש שנלקחו - ושעל היתר יתקיימו דיונים. המורים מצדם טוענים שהם אינם "מקובעים" ויהיו פתוחים לרעיונות והצעות חדשות במטרה ליצור התאמה בין לוח החופשות של ההורים לבין זה של התלמידים.