שר החינוך: מתכוון לשנות את חופשות התלמידים

יומיים לפני חופשת ל"ג בעומר, הודיע השר פירון בדף הפייסבוק שלו כי בכוונתו לפעול לשינוי לוח החופשות מבתי הספר בשנה הבאה. "לוח החופשות צריך להתאים במידת האפשר לימי העבודה של ההורים", כתב פירון. עוד הוסיף כי בתחילת השבוע תכנס מנכ"לית משרד החינוך דיון בנושא

ל"ג בעומר מתקרב והתלמידים יוצאים שוב ליומיים של חופשה מהלימודים. שר החינוך מוטרד מהעניין והודיע היום כי בכוונתו לפעול לשינוי בלוח החופשות בבתי הספר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לוח החופשות צריך להתאים במידת האפשר לימי העבודה של ההורים", כתב פירון בדף הפייסבוק שלו. עוד הוסיף כי לוח החופשות נקבע זמן רב לפני כניסתו לתפקיד ולא ניתן היה לשנותו. "לקראת השנה הבאה אני מתחייב לעשות ככל הניתן כדי לצמצם במקרים כאלה".

שר החינוך ציין כי הוא מבין לליבם של ההורים וכי בנוסף יש לפתח מסגרות תומכות לימי החופשה. "אסור להותיר את ההורים להתמודד לבדם עם יומיים של חופשה ללא מוצא", כתב. הוא הודיע כי בתחילת השבוע תכנס מנכ"לית משרד החינוך דלית שטאובר את נציגי ההורים, נציגי ארגוני המורים ורשויות מקומיות - לתיאום לוח החופשות לשנת הלימודים הבאה.

זעם בפייסבוק: "לא בטוח שכך יישארו מורים"

משתמשים בפייסבוק זעמו על דבריו של פירון: "עם התחלה כזו בקדנציה כשר החינוך לא בטוחה שעד סופה ישארו לך מורים במערכת החינוך", כתבה גולשת ברשת החברתית, "לפני שאתה שופט את ציבור המורים אני מציעה לך לבוא ולבקר בבתי הספר ולראות עם מה המורה מתמודד".

גולשת אחרת, אם לילדים, ציינה כי אין דבר שהיתה רוצה יותר מאשר להישאר עם ילדיה בחופשות בבית. "אבל אני עובדת ואני לא מורה ואין לי אף אחד שישמור על ילדיי", אמרה, "אז אני לוקחת חופש או בעלי, או לוקחת את הילדים לעבודה ולא עובדת כל היום. מה אני אמורה לעשות? לא להביא ילדים? לא לעבוד?".

ממועצת התלמידים והנוער הארצית נמסר בתגובה לדברי השר: ״החופשים במהלך השנה חשובים לתלמיד ולא ניתן לקצץ בהם. הם נותנים לתלמידים הפסקות זמן למנוחה לפני ואחרי בגרויות ומבחנים, זמן לטייל וזמן איכות משפחתי. אנו מבינים את מצוקתם הנוכחית של ההורים העובדים של תלמידי בתי הספר היסודיים ומקווים שימצאו עבורם פתרונות מימון למסגרות חינוך בלתי-פורמאליות הפועלות בחופשים או שינתנו להם ימי חופשה רבים יותר אותם יוכלו לבלות עם ילדיהם".