2 חתני תנ"ך: "כמובן שהייתי מעדיף לזכות לבד"

סופו של חידון התנ"ך הבינלאומי היה מפתיע כשלמקום הראשון הגיעו שניים – ישי אייזנברג מניו ג'רזי ואליאור בביאן מבית שמש – אבל כיאה לשני תלמידים שקדנים ותחרותיים, החתנים הטריים מאוכזבים מהעובדה שהם נאלצים לחלוק את המקום הראשון. "כמובן שהייתי מעדיף לזכות לבד", אמר בביאן

חג העצמאות הנוכחי שמח במיוחד בקרב משפחת בביאן מבית שמש ומשפחת אייזנברג מניו ג'רזי. בניהן של שתי המשפחות זכו היום יחדיו בחידון התנ"ך הבינלאומי שנערך זו השנה ה-50. אבל החתנים עצמם לא יכולים שלא להסתיר את תחושת האכזבה מכך שאף אחד מהם לא ניצח באופן מוחלט. "יש אנשים שיגידו שזה מקהה את הניצחון. ברור שהייתי מעדיף לזכות לבד, אבל מה שהשם מחליט, זה מה שיהיה, וברוך השם", אמר אליאור בביאן, תלמיד ישיבה "שעלי תורה" בבית שמש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשלב הדו-קרב, השניים ענו נכונה על כל השאלות, ולכן החליט צוות השופטים בראשות יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין להכתיר את שניהם כחתני התנ"ך. "התכוננתי עשרה חודשים בערך", סיפר ישי אייזנברג, חתן התנ"ך השני שזכה היום בתואר, המתגורר בניו ג'רזי. "היה מאוד קשה. השלב הקשה ביותר היה ה'ראש בראש'".

השניים בהחלט הופתעו מחבר השופטים שלראשונה בכל שנותיו של החידון העולמי החליט שלא להחליט, ולהעניק את הפרס הראשון לשני המתמודדים שהגיעו לשלב הדו-קרב. "הייתי בטוח שהם ימשיכו עם שלוש שאלות נוספות", סיפר בביאן, "ואחר כך יכריזו אם אין הכרעה. אבל בסדר. אני החתן וזה מה שחשוב. זה מה שמשמח אותי עכשיו. זה כיף מרגש ומספק", תיאר בביאן. "אין דבר יותר מספק מזה. הרגשה מדהימה. הגיע לי לזכות, והצדקתי את המעמד".

מי שלא מאוכזב מהניצחון המשותף של השניים הוא שר החינוך: "ההתפעלות מהשליטה המופלאה בפסוקי התנ"ל נוטעת בלב כולנו תקווה גדולה", אמר הרב שי פירון. "היא מעודדת מפני שהיא מלמדת שצעירי ישראל מחוברים לשורשיהם ומחוייבים לעתידה של המדינה. כל אלה מפיחים תקווה ישנה-חדשה".

יום העצמאות התשע"ג - סיקור מיוחד:

צפו: מטס חיל האוויר בשמי ישראל

חוגגים: קרוב למיליון מטיילים בדרכים

צפו: פרס, נתניהו, יעלון וגנץ "שרים עצמאות"

הנשיא פרס: "65 שנים של ניסים ללא הפסקה"

אובמה מברך את ישראל: "נעמוד לצידכם תמיד"

שני חתנים לחידון התנ"ך העולמי: ישראלי ואמריקני

גנץ בירך את המצטיינת הנכה: "מודה לך"

בגלל מזג האוויר: המטס בוטל בירושלים

כחול-לבן בשחור-לבן: כך חגגנו פעם

הכירו: היחידות שקיבלו השנה עצמאות

טייסי חיל האוויר חושפים את הפעילות המבצעית הראשונה שלהם