משרד החינוך נגד בתיה"ס החרדים שמלמדים ביום העצמאות

בתי ספר פרטיים בישראל, במיוחד אלו המשתייכים למגזר החרדי, נוהגים לא פעם להפר את יום השבתון של חג העצמאות, ובמקום זאת, מקיימים לימודים כרגיל. במשרד החינוך החליטו לרענן השנה את הנהלים ולהבהיר כי מדובר ביום שבתון שיש לכבד ולקיים. לא ברור אם המפרים את ההוראה יקנסו או יענשו

צילום ארכיון (רויטרס)

בין הדגלים, האורות, הטקסים והחגיגות של יום העצמאות, מסתבר שיש בישראל גם כ-50 אלף תלמידים שממשיכים ללמוד כרגיל. במשרד החינוך מנסים השנה להזכיר למוסדות הפרטיים שנוהגים לקיים לימודים ביום זה, מרביתם משתייכים לציבור החרדי, כי מדובר בעבירה על החוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מנהל האגף של החינוך ה"מוכר שאינו רשמי", האחראי על בתי הספר הפרטיים בישראל שלא משתייכים ישירות למשרד החינוך, שלח לקראת יום העצמאות מזכר מיוחד לכל המוסדות הללו ובו תזכורת לחוק השבתון ביום העצמאות.

הפנייה נעשתה למנהלי בתי הספר שנוהגים שלא לכבד את החוק ומקיימים בכל זאת לימודים ביום החג. גורמים במשרד החינוך אמרו היום כי מדי כמה שנים מרעננים שם את הנוהל ומזכירים לבתי הספר הכפופים את החוק.

עם זאת, הסבירו שם, אי אפשר לאכוף זאת באופן מוחלט - "כמו שאי אפשר למנוע מכל הנהגים לנסוע באור אדום", הסבירו בדוברות המשרד. במשרד אישרו היום את פרסום המכתב ובו רענון הנהלים, אך סרבו לומר האם בצד הבהרת החוק ישנו גם קנס או עונש לכל אלו שיפרו אותו.