חודש וחצי אחרי: המנהלת שהתעלמה מהתעללות בתלמיד עדיין בתפקידה

במשרד החינוך הבטיחו כבר לפני שישה שבועות לטפל בחומרה במנהלת בית ספר בקריות שהפגינה אוזלת יד בתגובה להתעללות אלימה של תלמידים בחברם לכיתה. אלא שהמנהלת הזו עדיין בתפקידה, מטפלת מדי יום בבעיות אלימות שצצות במוסד החינוכי שבראשו היא עומדת. משרד החינוך בתגובה: "השימוע ייערך בעוד כשבועיים"

לפני שישה שבועות חשפנו את סיפורו של הילד מ', תלמיד בכיתה ו' בקריות, שסבל מאלימות והתעללות מתמשכת בבית הספר מצד חבריו לספסל הלימודים. ממעקב של חדשות 2 עולה כי המנהלת, שהאשימה דווקא את הוריו של מ', נשארה בתפקידה ולא זומנה לשימוע במשרד החינוך, זאת על אף הצהרת המשרד שהבטיח לפעול ביד קשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הילד מ', המתואר על ידי הוריו כרגיש ועדין במיוחד, סבל במשך זמן רב מהתעללות מצד רבים מתלמידי בית ספרו. באחד המקרים התלמידים אף שברו את ידו, כשהנהלת בית הספר גילתה אוזלת יד מוחלטת. ההורים פנו להנהלת בית הספר שוב ושוב, אך התשובות המקוממות מצד המנהלת טענו כי הם האשמים במצבו של בנם.

לאחר פרסום המקרה, משרד החינוך ושר החינוך הבטיחו לפעול ביד קשה, אבל מאז ועד היום משרד החינוך לא הצליח להביא את המנהלת לשימוע, והילד מ' עדיין רואה אותה מדי יום בבית הספר. האלימות אמנם נפסקה, אבל זאת רק בשל הודות לסייעת שהצמיד לו משרד החינוך.

"אם הוא היה מקבל טיפול פסיכולוגי, כבר היו לו כלים"

למרבה התדהמה, כשהוריו של מ' פנו למנהלת, היא דווקא הטילה את האחריות שוב ושוב עליהם. "אם הוא היה מקבל טיפול פסיכולוגי כל השנים, כבר היו לו כלים", אמרה המנהלת לאם. "באיזה שהוא מקום אתם, ההורים, לא נעים לי להגיד לך - אבל אם הוא היה מקבל טיפול הוא היה היום לדעתי במקום אחר. אבל גם עכשיו כשהוא מקבל כלים, זה יביא אותו למקום אחר רק בתנאי שיחזקו לו את הביטחון העצמי וילמדו אותו כלים איך להתמודד, כי הוא לא יודע להתמודד".

המנהלת המשיכה להטיח באם: "אם הוא היה מתמודד וחזק עם ביטחון, הוא לא היה מגיע בכלל למצב הזה שבכלל ירביצו לו. הם לא היה מעיזים. למה הם מעיזים? כי הוא חלש, כי הוא מתגונן, כי כל דבר הוא אומר 'המורה, המורה, המורה, אמא, אמא, אמא', אז עוד יותר זה קורה לו".

אחרי השיחה הזו שוחחה האם עם חדשות 2. "אני לא מוכנה לקבל את זה שהילד שלי חוטף מכות כל יום, כל יום, והיא תגיד לי שהאשמה בי", אמרה. "אני עם סיוטים בלילות, אני עם סיוטים מה יקרה לו. על אלונקה יוציאו אותו משם יום אחד?".

משרד החינוך: "השימוע ייערך בעוד שבועיים"

"לא מוכנה לקבל את זה שהילד שלי חוטף מכות (חדשות 2)

ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי מנהלת מחוז חיפה, רחל מתוקי, זימנה את מנהלת בית הספר לשימוע, טיפלה משמעתית בילדים המעורבים במקרי האלימות וגיבשה תוכנית ליווי צמודה לתלמיד. השימוע ייערך בעוד כשבועיים.

עו"ד רויטל טרנר מוסרת בשמה של מנהלת בית הספר כי "השימוע התעכב בשל חופשת מחלתה של המנהלת, חופשת הפסח ואילוצים הקשורים למשרד החינוך".