סגן שר האוצר מיקי לוי: "לא הוחלט דבר בעניין הסטודנטים"

סגנו של לפיד הוזעק כדי להבהיר את עמדתו של השר בנוגע לדיווחים לפיהם יקוצץ תקציב ההשכלה הגבוהה או שיועלה שכר הלימוד. בריאיון לחדשות 2 הבהיר לוי: "לא התקבלה כל החלטה בנושא. הפוסט של לפיד בפייסבוק לא כולל שום התחייבות"

הסערה סביב סוגיית הקיצוץ בתקציב ההשכלה הגבוהה לא שוככת. לאחר שהבוקר האשימו נציגי הסטודנטים כי באוצר הציגו בפניהם אולטימטום, ואחרי ששר האוצר לפיד הכחיש כי הוחלט להעלות את שכר הלימוד, מבהיר היום סגנו מיקי לוי: לא התקבלה כל החלטה בנושא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בסטטוס של יאיר לפיד בפייסבוק אין שום התחייבות. יש שם הסבר פשוט: 'לא קיבלתי שום החלטה'. הנושא עדיין לא נידון באוצר", אמר לוי בריאיון לחדשות 2. "כרגע הדיונים האינטנסיביים נערכים במשך 14 שעות ביום. כל הנושאים נידונים ושר האוצר עדיין לא קיבל החלטה".

בשלב זה התערב בשיחה יו"ר התאחדות הסטודנטים אורי רשטיק וביקש הבהרה מלוי: "האם יש התחייבות שלא לקצץ בתקציב ההשכלה?". בתגובה ענה לוי: "אני ממש לא מתכוון לענות לך על זה פה".

העימות בין השניים נמשך, ובמהלכו פנה לוי ישירות לרשטיק: "שמע היטב מה שאני אומר לך: הנושא לא עלה על שולחנו של שר האוצר בשלב הזה בשום צורה ובשום אופן. כל ההתנהלות שלכם פוגעת באינטרסים של הסטודנטים". לוי המשיך לתקוף את התנהגות הסטודנטים: "אני ממליץ לך להתנהל בדרך ארץ, בתרבות. בוודאי אתה לא רוצה שאתדיין איתך כאן. אני מציע לך לקחת צעד אחד קדימה, לעשות חושבים ואז לדבר".

דבריו של לוי לא שכנעו את נציג הסטודנטים, שהביע חשש מעתיד תקציב ההשכלה הגבוהה: "אני ממש לא רגוע. מבחן התוצאה לא נמדד בסטטוס בפייסבוק אלא בשורות בתקציב. אני לא יכול להמתין בסבלנות כשיש לי איום ברור".