יו"ר התאחדות הסטודנטים: "מה שנאמר לי על ידי בכיר באוצר היה ברור"

בהתאחדות הסטודנטים טענו כי סגן הממונה על התקציבים באוצר, הוא זה שעדכן אותם בכך ששכר הלימודים יעלה בקרוב. "מה שנאמר לי היה ברור", אמר לחדשות 2 באינטרנט יו"ר התאחדות הסטודנטים אורי רשטיק. "מוזר שמשרד האוצר מדבר בשני קולות". הסטודנטים חוששים: "לא סוגרים את החודש"

מלחמת גרסאות בין שר האוצר לפיד לאגודות הסטודנטים, בעקבות הכחשתו שלפיה לא הוחלט לקצץ בתקציבי ההשכלה הגבוהה, ולהעלות את שכר הסטודנטים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בריאיון לערוץ החדשות באינטרנט, הופתע אורי רשטיק, יו"ר התאחדות הסטודנטים על התגובה של לפיד. "שמעתי מאחד הפקידים הבכירים באוצר שיש כוונה ברורה לקצץ בעקבות המצב הכלכלי, וכן להעלות את שכר הלימוד", טען רשטיק. "מה שנאמר לי היה ברור ולא ניתן לפרש את זה לשני פנים". באגודת הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב טענו כי הגורם הבכיר הוא לא אחר מסגן הממונה על התקציבים באוצר.

רשטיק הביע תמיהה על כך שמשרד האוצר "מדבר בשני קולות", אך בירך על ההודעה של שר האוצר. "יעשה טוב אם שר האוצר אכן יעמוד על דבריו", הוא הדגיש. בתגובה לטענות לפיד על 'ספין' מצדו, אמר רשטיק כי זו חובתו להילחם בהחלטות שפוגעות באינטרסים של ציבור הסטודנטים אותו הוא מייצג.

"חובתי היא להקדים תרופה למכה, ואם נאמר לי דבר כזה קטסטרופאלי, אז אעשה מחאה ואנקוט בכל צעד", הוא הבהיר - ואמר כי חובת ההוכחה כעת היא על לפיד. שר האוצר הודיע בפייסבוק כי מדובר בספין וכי לא הוחלט להעלות את שכר הסטודנטים. במקביל, יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית יכנס הערב "ישיבת חירום" בכדי לדון על שמירה על תקציב מערכת החינוך וההשכלה הגבוהה. לפגישה יגיעו כל יושבי הראש של אגודות הסטודנטים ברחבי הארץ שיציגו דרכי פעולה עתידיות להמשך מאבק ההתנגדות למהלך - אם כזה אכן יתבצע.

הסטודנטים זעמו: "לא גומרים את החודש"

"לסטודנט קשה מאוד לקיים את עצמו, אנו ציבור שעובד במשרות חלקיות ובשכר מינימום. זה יהיה קשה מאוד לסיים את התואר עכשיו", אמרה יעל סיני, יושבת ראש אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים.

סטודנטים רבים נעזרים בהוריהם כדי לסיים את החודש, וחלקם משקיעים פחות בלימודים בגלל הזמן שהם צריכים להקצות לעבודה. "אני נאלצת לעבוד בשלוש עבודות כדי לממן את עצמי כי לא תמיד ההורים יכולים לעזור. אני לא באמת נהנית מהחיים הסטודנטיאלים", אמרה לחדשות 2 באינטרנט סיוון מזרחי, סטודנטית למשפטים.

אחרים הביעו זעם על כך שבמשרד האוצר בחרו, לכאורה, לקצץ דווקא בתקציבי ההשכלה הגבוהה. "איך מחליטים לפגוע דווקא בסטודנטים שהם הבסיס ל'ריקי כהן מחדרה'. אין יותר לאיפה להעלות את מחיר. אין לנו איך לסגור את החודש", ציין עידן דוויק, סטודנט למדעי המדינה ותקשורת.

עוד בעניין:

לפיד: "לא הוחלט להעלות שכר הסטודנטים"

דיון על הקיצוצים: "איך מעזים לגעת בסטודנטים?"

גזירות כלכליות - גם על הסטודנטים

יחימוביץ': "פייסבוק לא מחליף את הכנסת"