לפיד מבהיר: "לא הוחלט להעלות את שכר הסטודנטים, אם זה היה נכון הייתי מפגין נגד עצמי"

שר האוצר יאיר לפיד מכחיש בתוקף את הדיווחים לפיהם הוחלט להעלות את שכר הסטודנטים. "הוכרזה מלחמה נגד קיצוץ שמעולם לא היה", הוא כתב בעמוד הפייסבוק שלו, והאשים את ראשי הסטודנטים בספין. על התקציב אמר: "לא יהיה קל – מעמד הביניים יהיה במרכז". יחימוביץ': "הפייסבוק הוא לא תחליף לכנסת, שיבוא לכאן"

שר האוצר יאיר לפיד הכחיש בצהריים את הדיווחים שלפיהם שכר הסטודנטים יעלה בקרוב, בעקבות החלטת משרדו. בתגובה, שהועלתה - שוב - בעמוד הפייסבוק של לפיד, הוא הבהיר כי "עושים סיבוב על הסטודנטים". לדבריו, כשקם היום בבוקר "הוכרזה מלחמה נגד קיצוץ שמעולם לא היה". הבוקר כבר נשמעה ביקורת כלפי לפיד, על החלטתו, לכאורה. יושבת ראש האופוזיציה ח"כ שלי יחימוביץ' אמרה בדיון על הגזירות הכלכליות הצפויות: "איפה הבושה? איך מעזים לגעת בסטודנטים?". לאחר ששמעה את תגובת לפיד, יחימוביץ' זעמה ואמרה: "היה לו זמן לשבת בפייסבוק במקום לבוא לכנסת פה לענות בצורה מכובדת. הפייסבוק הוא לא תחילף לכנסת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"איש לא החליט להעלות את שכר הסטודנטים, אין שום אולטימטום באוויר, ואילו חשבתי שהולכים לפגוע בסטודנטים הייתי נוסע אלי הביתה כדי להפגין נגד עצמי - בעצמי. אז למה נציגי התאחדות הסטודנטים פרסמו את זה? כדי שאני איאלץ להכחיש ואז הם יוכלו לומר שהם כופפו אותי", הוא הסביר.

התגובה של לפיד בפייסבוק (פייסבוק)

הוא גם האשים את ראשי הסטודנטים בשימוש בטריקים של 'פוליטיקה ישנה', והמשיך להשתמש בביטוי 'ריקי כהן'."כמו שאתם יודעים, התקציב הקרוב ישים את האדם העובד במרכז. לא רק את ריקי כהן, אלא גם את הבן שלה, שרוצה ללמוד הנדסת מחשבים", הבהיר.

שר האוצר אמר כי הסטודנטים הם מעמד הביניים של מחר והליבה של חזון האדם העובד: "הוא האיש שאני רוצה לעזור לו", אמר בהתייחסו לציבור הסטודנטים. הוא גם התייחס לעניין התקציב ואמר כי הוא לא יהיה קל: "כולנו נצטרך להתגייס. התקציב ישים בפעם הראשונה את מעמד הביניים במרכז". סגנו של לפיד, ח"כ מיקי לוי, הכחיש גם הוא את הדיווח מעל בימת הכנסת.

יו"ר התאחדות הסטודנטים: "מה שנאמר לי היה ברור"

בריאיון לחדשות 2 באינטרנט, הופתע אורי רשטיק, יו"ר התאחדות הסטודנטים על התגובה של לפיד. "שמעתי מאחד הפקידים הבכירים באוצר שיש כוונה ברורה לקצץ בעקבות המצב הכלכלי, וכן להעלות את שכר הלימוד", טען רשטיק. "מה שנאמר לי היה ברור ולא ניתן לפרש את זה לשני פנים".

הוא הביע תמיהה על כך שמשרד האוצר "מדבר בשני פנים", אך בירך על ההודעה של שר האוצר. "יעשה טוב אם שר האוצר אכן יעמוד על דבריו", הוא הדגיש. בתגובה לטענות לפיד על 'ספין' מצדו, אמר רשטיק כי זו חובתו להילחם בהחלטות שפוגעות באינטרסים של ציבור הסטודנטים אותו הוא מייצג. "חובתי היא להקדים תרופה למכה, ואם נאמר לי דבר כזה קטסטרופאלי, אז אעשה מחאה ואנקוט בכל צעד", הוא הבהיר - ואמר כי חובת ההוכחה כעת היא על לפיד.

יחימוביץ' נגד לפיד: "איפה הבושה?"

בדיון פגרה על הגזירות הכלכליות הצפויות, התייחסה יושבת ראש האופוזיציה ח"כ שלי יחימוביץ', לדיווחים על הכוונה להעלות את שכר הסטודנטים. "גם ככה החיים של הסטודנטים בישראל הם קשים מאוד. הם מגיעים בגיל מאוחר לאוניברסיטה - כל המחקרים מראים שיוקר המחיה שלהם עלה מאוד והוא בלתי נסבל. אז עוד לפני שנוגעים במשהו, בפסיק, בהם אתם מעזים לגעת? להפוך את החיים שלהם לעוד יותר קשים?"", זעמה יושבת ראש האופוזיציה.

"מה ציפתה ממך ריקי כהן אותה מורה דמיונית שמרוויחה עשרת אלפים שקל לחודש וחולמת, למשל, שהבת שלה תהיה רופאה?", ציינה. "היא דמיינה בכלל שתצטרך לשלם יותר מכסה על הילדים הסטודנטים שלה? היא דמיינה ששר האוצר לפיד ושר החינוך פירון יעשו מה שממשלת נתניהו - שאתם יודעים כמה ביקורת הייתה לי עליה - לא עשתה?יש דוגמא רעה מזו לציבור לחוסר אמינות מוחלט?", תהתה.