מסמך המורים שדלף: "כשל קשה"

במשרד החינוך מבהירים היום כי לא יעברו לסדר היום על "מסמך המורים" שדלף בבית הספר רבין בכפר סבא. מנכ"לית המשרד קיבלה לידיה את ממצאי בדיקת האירוע שמוגדר שם כ"כשל חמור". המורה תוזמן לבירור משמעתי ותושעה מתפקידה כרכזת המסעות לפולין

סערת מסמך המורים ממשיכה להכות גלים: מנכ"לית משרד החינוך דלית שטאובר קיבלה היום לידיה את ממצאי הבדיקה שערך המשרד בעקבות האירוע שהתרחש בבית הספר "רבין" בכפר סבא ובו הועברה ביקורת לא עניינית על תלמידים בטרם יציאתם למסע לפולין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

במשרד החינוך הדגישו היום כי הם רואים את האירוע בחומרה רבה ונראה כי לא יצליחו לעבור עליו לסדר היום. מנכ"לית המשרד הבהירה שמדובר בכשל חינוכי קשה שהאחראים לו יידרשו לתת עליו את הדין.

בנוסף, הורתה שטאובר לזמן את המורה המוערבת במקרה לבירור משמעתי כמו גם את מנהלת בית הספר אצל מנהלת המחוז. במשרד החינוך הבהירו כי המורה המעורבת באירוע תושעה מתפקידה כמרכזת המסעות לפולין בבית הספר.

הסערה החלה עם דליפת המסמך הפנימי בו כתבה המורה חוות דעת מעוררת מחלוקת על התלמידים. על אחת התלמידות נכתב כי היא "תינוקת מגודלת, לא חכמה גדולה, יש לה התפרצויות צחוק". על אחרת נכתב כי יש לה "יש לה קטע עם בנים", שלישית כונתה ככזאת ש"מתאימה למב"ר", ותלמידה רביעית זכתה לתואר "מדברת כמו בת 4".

אתמול יצאו התלמידים להפגנה בין כותלי המוסד החינוכי בו מחו על היחס לו זכו. "פוגע שמורים מרכלים על תלמידים ומדברים בשפה כזאת פוגענית", אמרו התלמידים הזועמים. הביקורת הציבורית לא פסקה שם - גם מועצת התלמידים הארצית הצטרפה למחאה ופרסמו הודעת גינוי למקרה. מנהלת בית הספר התייחסה זמן קצר לאחר מכן לפרסום והתנצלה על תוכן המסמך.