מנהלת ביה"ס: "מתנצלים מעומק הלב, לוקחים אחריות על הכשל"

תלמידי תיכון רבין בכפר סבא, שהושפלו במסמך שדלף מחדר המורים קיבלו מכתב התנצלות ממנהלת בית הספר. "אנו מתנצלים מעומק הלב ובכנות בפני כל ונפיק לקחים לגבי התנהלותנו ", כתבה רות לזר. התלמידים יזומנו לשיחות אישיות: "זה מסמך בושה"

ההפגנה בבית הספר, היום (חדשות 2)

בעקבות סערת המסמך הפנימי, שהופץ בבית ספר בכפר סבא וכלל הערות מעליבות על תלמידים רבים, שיגרה מנהלת התיכון רותי לזר מכתב התנצלות להורים ולתלמידים באמצעות אתר האינטרנט של בית הספר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"אנו מתנצלים מעומק הלב ובכנות בפני כל התלמידים, ההורים וחברים ללימודים על עוגמת הנפגש שנגרמה. אנו לוקחים אחריות מלאה על הכשל החמור ומתנצלים על סגנון הדברים", היא כתבה והבטיחה: "נפיק לקחים לגבי התנהלותנו ולגבי דרכי ההתבטאות והשיח בינינו".

עוד ציינה המנהלת כי צוות המחנכים של שכבה י"א יזמן כל תלמיד שנפגע לשיחה אישית ובהמשך יזומנו גם הוריו. "המסמך שנשלח בטעות אינו מעיד על היחסים בין המורים בבית הספר לבין התלמידים וההורים ואף לא על העבודה היום-יומית", הבהירה.

המכתב שנשלח היום (חדשות 2)

התלמידים זועמים: "מכתב מגוחך"

"זהו מכתב מגוחך ובושה שהוא נשלח ככה", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט אחת התלמידות. "אם היא חושבת שהיא תכתוב מכתב במערכת הממוחשבת וזה ייגמר, היא טועה".

הבוקר מספר תלמידים קיימו הפגנה בבית הספר עם שלטים ועליהם הכינויים שנכתבו עליהם במסמך הפנימי שנחשף. מספר תלמידים גם לא נכנסו לחלק מהשיעורים ושוקלים תביעה משפטית. "היא פגעה לי בשם הטוב", סיפרה אחת התלמידות. בבית הספר לא תולים את האשמה בהמורה שהפיצה בטעות את המסמך, זאת כי ההערות שנכתבו נאמרו על ידי מספר מורים.

על אחת התלמידות נכתב כי היא "תינוקת מגודלת, לא חכמה גדולה, יש לה התפרצויות צחוק", אחרת כונתה ככזאת ש"מתאימה למב"ר", ותלמידה שלישית זכתה לתואר "מדברת כמו בת 4". גם על הבנים נמתחה ביקורת: על אחד מהם נכתב שהוא "סוציומט" ושיש לו בעיה של התעוררות בבוקר ואילו על אחר נכתב כי הוא "לא שולט בעצמו".

המסמך המביך - סיקור מלא:

מסמך המורים שדלף: התלמידים מוחים ושוקלים תביעה משפטית

המורה חשפה מסמך פנימי על תלמידים: "תינוקת מגודלת, מתאימה למב"ר"

מלאכים בשחור: אילן לוקאץ' בפנייה אישית לתלמידים שנעלבו מהמורים בכפר סבא