מסמך המורים שדלף: התלמידים מוחים ושוקלים תביעה משפטית

חלק מהתלמידים שנפגעו כתוצאה מהמסמך הפנימי שדלף בתיכון בכפר סבא וכלל הערות מעליבות של המורים, לא נכנסו הבוקר לשיעורים ואף שוקלים תביעה משפטית. הם הגיעו עם שלטים לבית ספרם בכפר סבא ומחו על דברי המורים. אחת התלמידות: "המורה פגעה בשמי הטוב"

הפרסום אמש על המסמך שדלף מחדר המורים ובו הערות מעליבות על תלמידים מעורר סערה גדולה בתיכון "רבין" בכפר סבא, והתלמידים שנפגעו מההערות שוקלים לתבוע את הנהלת בית הספר. במקביל, חלק מהם החרימו חלק משיעורים הבוקר. הדברים שדלפו נאמרו במהלך דיון פנימי של המורים לקראת יציאת תלמידי שכבת י"א למסע בפולין. לאחר הדיון, שלחה בטעות אחת המורות את התוכן לכלל התלמידים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

אחת התלמידות שעליה נכתב כי יש לה "קטע עם בנים", זעמה הבוקר בעקבות הפרסום. לדבריה, היא שיתפה בעבר את היועצת בכך שיותר קל לה להתחבר חברתית עם בנים מאשר עם בנות: "לא רק שהיועצת לא שמרה את המידע לעצמה - היא השפילה אותי", סיפרה הבוקר לחדשות 2. "אלה דברים שלא היו ולא נבראו, היא פגעה בשמי הטוב. ואני לא יודעת מה מחכה לי כשאחזור לבית הספר".

לבית הספר הגיעו גם כמה הורים זועמים, למעט תלמידים שהגיעו עם שלטים עם מה שנכתב עליהם. אחת מהאמהות אמרה שההערות שנכתבו לגבי בתה "אינן רלוונטיות בעליל לקראת יציאה למסע בפולין". לדבריה, היא נדהמה לגלות שאף מורה לא מצאה לנכון לציין שבתה אלרגית לדבורים, למרות שהמשלחת תצא באביב, אך מצאו לנכון לכתוב עליה שהיא שקרנית, מה שלדברי האם "לא היה ולא נברא".

חלק מהמסמך שנחשף (חדשות 2)

"לא זורקים את האחריות על היועצת"

צוות בית הספר סירב להתראיין, אך אחת המורות אמרה לחדשות 2 שמדובר במקרה מצער מאוד וכי המורים כואבים לא פחות מהתלמידים, על התקלה ש"לא הייתה צריכה לקרות".

לדבריה, "צוות בית הספר אינו זורק את כל האחריות על יועצת שכבת י"א שהפיצה את המסמך, כי התוכן שלו עלה בישיבה משותפת עם כמה מורים". אתמול נדרשה המורה להתנצל בפני התלמידים והיא זומנה לבירור במשרד החינוך.

על אחת התלמידות נכתב כי היא "תינוקת מגודלת, לא חכמה גדולה, יש לה התפרצויות צחוק", אחרת כונתה ככזאת ש"מתאימה למב"ר", ותלמידה שלישית זכתה לתואר "מדברת כמו בת 4". גם על הבנים נמתחה ביקורת: על אחד מהם נכתב שהוא "סוציומט" ושיש לו בעיה של התעוררות בבוקר ואילו על אחר נכתב כי הוא "לא שולט בעצמו".