תמה השביתה: התלמידים שבים ללמוד‎

מועצת התלמידים הארצית מסיימת את שביתתה בחטיבות הביניים ובתיכונים, לאחר שהושג פתרון למחאת הטיולים השנתיים של ארגון המורים. בפגישה שנערכה בין נציגי ארגון המורים, הסתדרות המורים ומשרד החינוך הושגה הסכמה כי הטיולים השנתיים ישובו להתקיים כסדרם

ארכיון (חדשות 2)

תלמידי חטיבות הביניים והתיכונים יחזרו הבוקר (חמישי) לכיתות הלימוד: ארגון המורים החליט לסיים את השבתת הטיולים השנתיים, לאחר פגישה של יו"ר הארגון עם המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, מנכ"לית משרד החינוך ומזכ"ל הסתדרות המורים. בכך גם מועצת התלמידים הארצית מסיימת את שביתתה ומחזירה את התלמידים לבתי הספר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בעקבות ביטול עיצומי המורים ומציאת פתרון אנו נפסיק את שביתת התלמידים והחל ממחר נגיע ללימודים כסדרם", נמסר ממועצת התלמידים הארצית. "אנו מברכים על מציאת הפתרון לסוגיה שהעלו המורים, מודים לכל הגורמים שלקחו חלק ופעלו למען מציאת הפתרון ומקווים שהפתרון אכן יחזיק מעמד".

התלמידים מחו על העובדה שהמורים ביטלו את הטיולים בשל מאבק על אחריותם הפלילית לתאונות במהלכם. המורים שהגיעו לבית הספר היום נכנסו לכיתות כדי לבדוק אם בכל זאת הגיעו תלמידים ללימודים. "אני חושבת שזה בסדר שהם שובתים, אבל הם צריכים להיות יותר בעד המורים", אמרה אחת המורות. "אני יודעת שהם מבינים את זה אבל לא מדגישים את זה מספיק. לא ייתכן שאם קורה משהו לילד, יש על המורה אחריות פלילית וכל החיים שלו יכולים ללכת".

המורים הגיעו - התלמידים טיילו

רבים מהתלמידים נשארו היום בבית, או יצאו לטיול "מחתרתי", במסגרת מאבק התלמידים בעיצומי המורים. ביקרנו אתמול בבית הספר עירוני א' בתל אביב, ושם מצאנו רק תלמידים בודדים. מי שבכל זאת התייצבו הם המורים. נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס אתמול למחאת התלמידים והביע את תמיכתו בדרישתם: "טיולים הם לא תוספת לחינוך. הם חלק מהחינוך עצמו", כתב בעמוד הפייסבוק שלו.

המורים קיבלו הנחייה להגיע לבתי הספר למרות שביתת התלמידים. גם תלמיד אחד בכיתה, הובהר למורים, מחייב בהעברת שיעור. "המהלך של התלמידים חשוב מאוד", אמרה מורה נוספת. "אני מקווה שהשביתה הזו תעזור למשרד החינוך לשנות את המדיניות".