התלמידים שובתים - ויוצאים לטייל

מועצת התלמידים הארצית קוראת לתלמידי חטיבות הביניים והתיכונים לא להגיע ללימודים מהיום ועד סוף השבוע. זאת תגובתם לארגון המורים שביטל את הטיולים. במקום ללמוד - התלמידים ארגנו טיולים עם מדריכי החברה להגנת הטבע

יוצאים לטיולים בכל מקרה. מחאת התלמידים (פלאש90)

בהמשך להחלטתם להשבית את הלימודים בחטיבות ובתיכונים מהיום (רביעי) ועד לסוף השבוע במחאה על עוצר הטיולים מצד ארגון המורים הארצי, תוציא היום מועצת התלמידים והנוער הארצית טיולים עצמאיים בכל רחבי הארץ בשיתוף החברה להגנת הטבע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התלמידים השובתים ייצאו לטיולים בצפון הארץ ובאזור ירושלים, שאותם ילוו צוותי החברה להגנת הטבע שיפעלו כולם בהתנדבות כחלק מתמיכתם במאבק התלמידים. במהלך הפעילות יקיימו התלמידים מעגלי שיח שיעסקו בחשיבות הטיולים בעיניהם.

מועצת התלמידים על שביתה כללית שתימשך עד ליום שבת, זאת במחאה על ביטול הטיולים השנתיים על ידי יושב-ראש ארגון המורים רן ארז - בצעד שנועד ללחוץ על משרד החינוך לאפשר חיסיון משפטי למורים במהלך טיולים שנתיים. הדבר אמור לפטור אותם מהאחריות החוקית בעניין פגיעות תלמידים בטיולים. יצוין כי השבתת הלימודים אינה מונעת את הגעת התלמידים לבחינות הבגרות.

"ביקשתי להמתין"

"בימים אלה עיצומי ארגון המורים נדונים בבית הדין הארצי לעבודה ואנו ממתינים להחלטתו", כתבה מנכ"לית משרד החינוך מיכל כהן למנהלי המחוזות במשרד. "פניתי אל מועצת התלמידים, כפי שהצעתי לארגון המורים, וביקשתי מהם להמתין להחלטת בית הדין בנושא זה. לצערי, למרות הטיפול המקצועי, הקשוב והענייני של משרד החינוך, בכל זאת ננקטים עיצומים. המשרד ממשיך גם בימים אלה בקיומו של שיח עם כל הגורמים הרלוונטים, שביכולתם לקדם את פתרון הסוגיה".

בחברה להגנת הטבע קראו לארגון המורים לחזור בהם מעמדתם ולקיים שיח עם התלמידים בנושא. "הטיול הוא ערך מהותי וחינוכי, דווקא בתקופה הזו, שבה הקשר שלנו כאזרחים וכעם לארץ הזאת, הטיול הוא הדרך הטובה לחיבור הזה, לחיבור אנשים לארצם", אמר מנכ"ל החברה להגנת הטבע, משה פקמן. "נשק העיצומים שהופעל על ידי רן ארז, נעשה, לצערנו, בתחילתו של תהליך ולא בסופו. אנחנו קוראים לארגון המורים להפסיק עם העיצומים ולקיים דיון שפוי ופרגמטי".

שלשום הגישו מרכז השלטון המקומי וארגון ההורים הארצי צו מניעה לבית הדין הארצי לעבודה נגד הפסקת הטיולים השנתיים בבתי הספר מטעם ארגון המורים. בצו המניעה נטען כי הפגיעה בתלמידים היא בלתי מידתית והנזק שנגרם כתוצאה מכך עולה על כל תועלת. כמו כן נטען כי השביתה והעיצומים של ארגון המורים מהווים הפרה של ההסכמים שעליהם חתומים חבריו במסגרת רפורמת "עוז לתמורה".