שלוש בחינות בגרות באותו יום? "לא נצליח"

תלמידים לקראת בגרויות התלוננו כי בלוח הבחינות שפורסם, נקבעו שלוש בחינות בגרות במועד קיץ באותו יום, שתיים מהן אפילו באותה השעה. "אי אפשר להיבחן ככה", זעמו. בתגובה לפניית חדשות 2 הודיע משרד החינוך שישנה את מועד אחת הבחינות

3 בחינות באותו יום? (חדשות 2)

תלמידים רבים חוששים לקראת בחינות הבגרות ומתכוננים במשך ימים ארוכים עם הספרים והמחברות, במהלכם מפלס הלחץ והחרדה גבוהים במיוחד. לאחרונה פורסם לוח הבחינות למועד קיץ 2013 - והתלמידים נחרדו עוד יותר כשגילו כי ב-2 במאי מתקיימות שלוש בחינות בגרות באותו היום, שתיים מהן באותה שעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי לוח משרד החינוך, הבגרויות בביולוגיה, פסיכולוגיה ומדעי המדינה מתקיימות באותו יום, למרות שלא מעט תלמידים לומדים את שלושת המקצועות - מה שלא יאפשר להם לגשת לכל הבחינות, או לחילופין לא יינתן להם מספיק זמן ללמוד. באותו יום תיערך גם בגרות 'טכנולוגית'.

"זה לא ייתכן שאני אעשה בחינה בבוקר ואז בצהריים. כל החומר יתבלבל לי. אני לא אצליח ככה", אמר תלמיד זועם. הורים לכמה תלמידים הדגישו כי על משרד החינוך לשנות את מועדי הבחינות כדי לאפשר לילדיהם להיבחן כראוי.

בתגובה לפניית חדשות 2 אומרים במשרד החינוך כי מדובר בבעיה מוכרת שנמצאת בטיפול. כמו כן נמסר כי הוחלט לשנות את מועד אחת הבחינות ושהעדכון יפורסם בקרוב.

בשנים האחרונות, בשל ריבוי והתווספות של מקצועות חדשים לבחינות הבגרות, מלאכת הרכבת לוח הבחינות הופכת למורכבת יותר ויותר. לעתים, מתקבלות תלונות על בחינות מקבילות ולכן אנשי משרד החינוך נאלצים לבצע שינויים גם לאחר הפרסום הסופי של לוח הבגרויות.