המורות שנפשו בטורקיה: שימוע להנהלת ביה"ס מנצרת

בעקבות הפרסום בחדשות 2, יזמן משרד החינוך את הנהלת בית הספר היסודי מנצרת, שהחליטה להוציא עשרות מורות לנופש בטורקיה ולהשאיר מאות תלמידים בבית משך חמישה ימים. הורה זועם: "צריך לשלוח את מי שאחראי למחדל הזה הביתה"

יזומנו בקרוב לשימוע. אילוסטרציה (ארכיון חדשות ערוץ 2)

המורות נפשו, הלימודים הושבתו - הנהלת בית הספר תוזמן לשימוע: בעקבות הכתבה אמש במהדורה המרכזית על מאות תלמידים בבית ספר יסודי בנצרת שנשארו בבית למשך חמישה ימים, בשל נופש מאורגן בטורקיה אליו יצאו עשרות מורות, החליט משרד החינוך להתערב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורם במשרד החינוך הדגיש כי הנהלת בית הספר לא עידכנה את המשרד לגבי היציאה לנופש. הורים זועמים מספרים שגם הם לא עודכנו בנסיעה ומתחו ביקורת חריפה על התנהלות ההנהלה. "בושה שבמדינת ישראל קורה דבר כזה", אמר אחד ההורים לחדשות 2 באינטרנט, "צריך לשלוח את מי שאחראי למחדל הזה הביתה - לאלתר".

"המורה שיתפה את התלמידים בחוויות מהנופש" 

"שיא החוצפה היה כשהמורה, שחזרה היום מהטיול, החלה לספר לתלמידים בבית-הספר על הטיול", תיארה בזעם אמה של אחת התלמידות. "היא שיתפה אותם בביקור שהיה לה ולשאר המורות באולפני הצילום של הטלנובלות הטורקיות - כאילו זה החינוך שהבת שלי צריכה לקבל. מה עוד שלא ידעתי על הנסיעה הזאת. כששאלתי את המורה למה יוצאים לחופש של מספר ימים, היא ענתה שזה בשביל השתלמויות".

הורי התלמידים הביעו כעס ודרשו ממשרד החינוך שיפעל בהקדם, עוד לפני שבמשרד החליטו לזמן את הנהלת בית-הספר לשימוע. כבר אמש מסרה מנהלת המחוז הצפוני של המשרד בתגובה כי "אנו רואים בחומרה רבה את האירוע ונטפל בו בהתאם".