תלמידים במגזר הערבי טוענים: "מבחן הבגרות באנגלית הודלף בוואטסאפ"

שעתיים לפני קיום המבחן באנגלית, התפשט בקבוצות וואטסאפ שונות במגזר שאלון מתוכו, כך טוענים תלמידים ואנשי חינוך. "הם הגיעו מוכנים", אומר מורה מהמשולש, "מישהו חייב לתת את הדין". ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי הנושא נמצא בבדיקה

המבחן הודלף? אילוסטרציה (רויטרס)

האם למרות המאמצים הרבים שמשקיע משרד החינוך בשמירה על טוהר הבחינות, שוב דלפה בחינת בגרות? לדברי תלמידים ואנשי חינוך במגזר הערבי, שאלון C מתוך בחינת הבגרות באנגלית הועבר אתמול בקבוצות וואטסאפ שונות, שעות ספורות לפני חלוקתו לנבחנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"תצלום של הטופס הגיע אלי בשעה 15:00 שעתיים לפני המבחן", טען היום אחד התלמידים בשיחה עם חדשות 2 Online. "הוא עבר ברשת ממקום למקום, לא רק ביישוב שבו אני מתגורר במשולש, אלא גם ביישובים נוספים בצפון".

העותק שהודלף לכאורה

הטענות על דליפה עוררו כעס רב מצד חלק ממורי האנגלית במגזר, ובשיחה עם אחד מהם הוא מותח ביקורת חריפה על משרד החינוך שלא הצליח לשמור על השאלון: "למרות שיטות חדשות שנוקטים בהן כדי לשמור על הבחינות, אנחנו שוב שומעים על הדלפות".

לדברי איש החינוך, "למיטב ידיעתי, השאלון הגיע למספר רב של תלמידים שהחלו לשתף זה את זה והגיעו מוכנים למבחן. מישהו צריך לתת על כך את הדין, צריך לחקור את התופעה המסוכנת הזו".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "משרד החינוך רואה בשמירה על טוהר הבחינות ערך עליון ולפיכך פועל בנחישות לשמירה על ערך זה. אשר למקרה הנדון יצוין כי הנושא נמצא בבדיקה. באם יתברר כי הדבר נכון, המשרד יפעל בכל האמצעים העומדים לרשותו. משרד החינוך רואה במנהלי בתי הספר מנהיגים חינוכיים אשר חובתם היא לפעול למען שמירה על טוהר הבחינות ולהעלות את המודעות לחשיבות הנושא".