אביו של הילד: "הוא יודע שהוא מקבל את הטיפול הכי מסור"

בריאיון לתכנית "שש עם עודד בן עמי" הדגיש אביו של בן ה-12 שחלה בסרטן ונשלח למנזר בתאילנד כי "מצבו טוב, הוא חזק ובריא - גם נפשית וגם פיזית". למרות שבנו אמר שהוא רוצה לחזור הביתה אומר האב: "צריך להפריד בין רצון לצורך, גם ילד במחלקה אונקולוגית רוצה הביתה"

החשיפה אמש של כתבתנו סמדר פלד במהדורה המרכזית של חדשות 2 של סיפורו של הילד בן ה-12, שחלה בסרטן ונשלח לחיות במנזר בתאילנד בעוד משפחתו חיה בישראל, עוררה ויכוח ציבורי סוער בנוגע להתנהלותם של הוריו. בראיון ראשון לתכנית "שש עם עודד בן עמי", עונה אביו של הילד לביקורות הקשות שהופנו נגד המשפחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השאלה הראשונה שעלתה בראשו של כל מי ששמע את הילד הלבוש בבגדי נזיר מדבר בתיעוד ששודר, היא כיצד אפשר להשאיר ילד לחיות לבדו במדינה זרה. "מתוך כמעט שנה שהוא נמצא שם, אמו הייתה איתו במשך חצי שנה, אני הייתי עוד שלושה חודשים, ובזמן הנותר היה שם קרוב משפחה", הסביר האב.

"לא היה זמן שבו הוא היה לבד", המשיך האב לדחות את הטענות נגדו ונגד האם. "מצבו שם טוב. הוא חזק ובריא, גם נפשית וגם פיזית. יש לו שם חברים, הוא מוקף בהרבה תמיכה ואהבה. הוא מקבל המון מהשהות שם".

"טבעי שאנשים יגיבו ככה"

בנוגע לסרטון בו נראה הילד מדבר עם תיירים ישראלים בתאילנד ואומר כי הוא רוצה לחזור לישראל, אמר האבא כי "גם ילד שנמצא במחלקה האונקולוגית רוצה לחזור הביתה. אבל הוא יודע שהוא מקבל את הטיפול הכי מסור. צריך להפריד בין רצון לצורך".

האב לא הופתע מהביקורת הציבורית הרחבה נגדו, ולא נרתע מהתגובות הקשות שהופנו כלפי המשפחה. "זה טבעי שאנשים יגיבו ככה", אמר. "כמובן שזה מאוד לא מיינסטרים. אני יכול להבין את הביקורת, אבל לא יכול להסכים איתה".

"ההורים של הילד מאוד רוחניים"

מוקדם יותר היום נודע כי רשויות הרווחה בארץ מנסות לשכנע את ההורים להחזיר את בן ה-12 לישראל. "נפגשנו היום עם נציגה מחוזית של רשויות הרווחה", סיפר האבא והוסיף: "הסברנו להם את כל העניין והייתה אווירה חיובית. הכל תחת שליטה וכל הרשויות מעודכנות".

ראש המועצה המקומית בה מתגוררת משפחת הילד, סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט על היכרותו עם המשפחה. "ההורים מאוד רוחניים, האבא הולך מדי פעם להסתגר באיזה מנזר בודהיסטי וגם האמא עוסקת ברוחניות", אמר.

"אני מכיר היטב את המשפחה והם טוענים שהם בקשר הדוק עם הילד ושלמרות הכל הוא כל הזמן בהשגחת רופאים", הוסיף ראש המועצה. "בכיתה ג' הילד הוצא ממערכת החינוך המקומית לטובת חינוך אנתרופוסופי, כך שלא הייתה לנו יכולה לעקוב אחריו".

לבד במנזר בתאילנד - הסיקור המלא:

משרד הרווחה מנסה להשיב את הילד

הורים שלחו את בנם בן ה-12 שחולה בסרטן ל"טיפול" במנזר בתאילנד

"החלטת ההורים היא חסרת אחריות"

הילד חולה הסרטן מהמנזר הועבר להודו