חינוך חינם: לגננת אין זמן ואמצעים להחליף בגדים לילד

פעוט כבן שלוש מרחובות נאלץ להסתובב במשך קרוב לשעתיים עם צואה במכנסיים לאחר שהגננת סירבה לנקות אותו ולהחליף את בגדיו. אמו הזועמת פרסמה את המקרה בעמוד הפייסבוק שלה וזכתה לאלפי תגובות ושיתופים. מעיריית רחובות נמסר: "נעשה כל שנדרש למניעת הישנות המקרה ולמען המשך מתן טיפול הולם לילד בהתאם לצרכיו"

(AP)

פעוט כבן שלוש נאלץ להסתובב במשך קרוב לשעתיים עם מכנסיים מוכתמים מצואה בגן ילדים ברחובות, לאחר שהגננת סירבה לנקות אותו ולהחליף את בגדיו - כך עולה מהודעה ששיתפה תושבת העיר ילנה אלישי בעמוד הפייסבוק שלה ושזכתה עד כה לאלפי תגובות ושיתופים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לא הצלחתי להירדם הלילה", כתבה אלישי על מה שקרה בגן של בנה לטענתה ביום חמישי האחרון. "תחושת חוסר האונים וחוסר הצדק שנעשו לבני חונקת את גרוני ומכווצת את לבי. ברחה לו הצואה במכנסיים. גננת וסייעת החליטו להשאיר אותו ככה עם כל הצואה עליו עד שיצליחו לקרוא לי". מכיוון שבאותו זמן הייתה אלישי בלימודים, רק כעבור שעה תמימה הבחינה בהודעה שקיבלה וטלפנה בבהילות אל הגן.

"שאלתי אותה מה נעשה בנידון", תיארה. "היא אמרה ששום דבר, ושבגן שלהם אין אפשרות להחליף. באותו רגע הגרון התכווץ לי והדם עלה לי לראש. לא יכולתי לחשוב על שום דבר חוץ מאשר על הבן שלי שיושב שם כבר שעה שלמה עם צואה במכנסיו". עם קבלת ההודעה מיהרה אלישי לגן לאסוף את בנה.

"מי שנפגע בסוף זה הילד"

"איזו סיבה אנושית כבר יכולה להיות להשאיר ילד קטן במצב כזה? ילד שכפי הנראה הרגיש שהמבוגר האחראי זנח אותו, הפנה לו עורף, נטש אותו. איזה מסר זה מעביר לילד?", היא שואלת. בשיחה עם מנהלת אגף הגיל הרך בעיריית רחובות ועם הגננת בגן נדהמה אלישי לגלות כי הגן למעשה "אינו ערוך" לנקות את הילד, בהיעדר כיור ומים חמים.

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט אמרה אלישי כי בנה היה מצויד מבעוד מועד בבגדים להחלפה ובמגבונים. לדבריה, הגננת 'הקטינה ראש', אך הבעיה היא מערכתית ורחבה הרבה יותר. "אני הולכת להקים מחאה כדי שיציידו את הגנים כנדרש ויוסיפו סייעות, כי מי שנפגע בסוף זה הילד", אמרה. "הילד לא מבין את הבירוקרטיה, אלא את העובדה שהילדים לא רצו לשחק איתו בגן".

מעיריית רחובות נמסר בתגובה: "אנו מתנצלים על תחושותיה הקשות של האם ומצרים על האירוע החריג. העירייה תעשה כל הנדרש על מנת ללבן את המקרה בין הגורמים השותפים לטיפול בילד, למניעת הישנות המקרה ולמען המשך מתן טיפול הולם לילד בהתאם לצרכיו. הילד הגיע מגן פרטי באמצע שנת הלימודים, מועמד לוועדת השמה לחינוך המיוחד והגננת המסורה עושה ככל יכולתה לתת לילד מענה לצרכיו. בין היתר מחליפים לו בגדים ככל הנדרש, יותר מפעם אחת ביום. הגננת פועלת על פי הנחיות משרד החינוך בכל הנוגע לגמילה וכאמור אנו מתנצלים על האירוע החריג והצדדים יוזמנו לשיחה משותפת בנושא".