מקורבי המורה שתלמיד הוריד את תחתוניו: לא זכה לגיבוי

בסביבתו של המורה, שהושפל מול עיני התלמידים בתיכון במגדל העמק, טוענים כי ההנהלה לא נקטה צעדים מיידיים נגד התלמיד, ופעלה רק לאחר התערבות מנהלת המחוז במשרד החינוך. "אף אחד לא חשב שמדובר כאן באירוע חמור מספיק", אמרו מקורבי המורה, ששב לכיתה מיד לאחר המקרה הקשה

לאחר שאתמול פרסמנו לראשונה בחדשות 2 באינטרנט על ההשפלה שחווה מורה בבית ספר תיכון בצפון מידי נער בן 16, שהוריד את תחתוניו של המורה לעיני כל התלמידים, כעת מתברר שהנהלת המוסד החינוכי לא נקטה צעדים כלל - עד להתערבות בכירים ממשרד החינוך. למרות המקרה החריג שאירע במהלך אחת ההפסקות בבית הספר "אורט-רוגוזין" במגדל העמק ובקשתו של המורה מההנהלה להתערב, יום הלימודים נמשך כרגיל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המקרה, שעליו דווח לחדשות 2 באינטרנט באמצעות המייל האדום, התרחש ביום ד' האחרון, אולם עד שמקורבי המורה הפגוע לא פנו באופן ישיר למנהלת המחוז ד"ר אורנה שמחו, העניין לא טופל.

גורמים בהנהלת בית הספר יחד עם המפקח על החינוך טענו כי התלמיד התנצל והסביר שהתבלבל בין זהותו של המורה לזהות חברו, ולכן ביצע את המעשה. הם הסבירו כי אין להעניש את התלמיד מחשש שייפגע בעצמו. בעקבות החלטת הצוות החינוכי, הגיש המורה תלונה במשטרה נגד התלמיד בגין תקיפה מינית ללא כל גיבוי מצד בית הספר. משטרת מגדל העמק שטיפלה בנושא פתחה תיק, עיכבה את הנער לחקירה ושיחררה אותו בתנאים מגבילים.

"איש מההנהלה לא חשב שמדובר באירוע חמור"

"אף אחד לא חשב שמדובר באירוע חמור מספיק" (רויטרס)
עם הפנייה למנהלת המחוז, ד"ר אורנה שמחון, שינתה הנהלת בית הספר את מדיניותה. התלמיד התוקף הושעה למשך שלושה ימים מהלימודים בבית הספר. בתום תקופת ההשעיה צפויה ההנהלה לקבל החלטה בנוגע להמשך לימודיו במוסד. במקביל, בוצעה פעילות הסברתית בכיתות על ידי המחנכים בבית הספר.

מקורבי המורה הגיבו במהלך סוף השבוע להתנהלות האיטית ולתגובה המאוחרת מטעם בית הספר נגד התלמיד. "מדובר במורה ותיק ומוערך שהושפל לעיני כל התלמידים, אבל איש מההנהלה לא חשב שזה חמור מספיק", אמרו המקורבים. "הבעיה כאן נעוצה ביחסי המורה וההנהלה, ולאו דווקא ביחסים שבין המורה לתלמיד".

בסביבתו של המורה אף ציינו עד כה לא הוצעה לו כל עזרה או סוג של טיפול לאחר האירוע המשפיל שחווה. "המורה נכנס לכיתה כאילו שדבר לא קרה, והמשיך לעמוד בפני התלמידים שרגע לפני ראו אותו עירום".

משרד החינוך: "הנושא מטופל"

מרשת אורט נמסר בתגובה כי "אנו רואים בחומרה כל סוג של גילוי אלימות, הן כלפי מורים והן כלפי תלמידים ונמשיך לפעול למיגורה. מיד עם היוודע המקרה פעל בית הספר בהתאם להנחיות מול משרד החינוך, רשת אורט ישראל וכלל הגורמים הרלוונטיים. התלמיד טופל משמעתית בבית הספר, זאת במקביל למעורבות גורמי ייעוץ אשר מסייעים לו בהתמודדות עם השלכות האירוע. יש לציין כי הליך השעיית התלמיד החל מיד לאחר המקרה ובא לידי ביטוי מאוחר יותר מסיבות הנוגעות בצנעת הפרט ואנו מנועים מלפרטן".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי ''הנושא מטופל על ידי המשטרה ובהתאם לאמור בחוזר מנכ"ל. התלמיד המעורב הושעה מלימודיו עד לכינוס המועצה הפדגוגית הבית ספרית עד לקבלת החלטות נוספות בעניינו".

בתגובת המשרד צוין כי מנהלת המחוז הנחתה את מנהל בית הספר לכנס את ציבור המורים בכדי לחדד את המשמעות העולה מפגיעה בכבודו של המורה. "כל אירוע שיש בו כדי לפגוע במעמדו של מורה יטופל באפס סובלנות ובאופן נחוש ונחרץ", אמרו במשרד.