חדש: תואר אקדמי במקום מבחן בגרות

פיילוט חדש של משרד החינוך מאפשר לתלמידים לוותר על בחינות הבגרות. עד כאן זה נשמע כאילו הם מלקקים דבש – אבל אותם התלמידים עושים במקום הבגרות קורס באוניברסיטה הפתוחה ובכך מקצרים את הדרך להשגת התואר הראשון

תכנית חדשה של משרד החינוך והאוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לתלמידי תיכון ללמוד לתואר אקדמי במחיר מוזל במקום להיבחן באותו נושא בבחינת הבגרות. "מדובר בתלמידים מצטיינים בעלי יכולות גבוהות", אומרת מאירה אבידר, האחראית על תכנית המצטיינים במשרד החינוך, "כל תלמיד שעומד בקריטריונים מצטרף לתכנית", הוסיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"השאיפה היא לגמור חצי מהתואר עד לכיתה י"ב", סיפר מיקי פינקלסון, תלמיד כיתה י' המשתתף בתכנית, אחר כך יש דחייה מהצבא למשך שנה ובמהלכה אני מקווה לסיים את התואר". חברו של מיקי סער הוסיף כי "אני יודע שאני רוצה ללמוד רפואה ואני רוצה להקדים את סוף התואר". סער הסביר: "בדרך כלל סטודנטים לרפואה מסיימים ללמוד בגיל 27-28 - אני אסיים אותו בגיל 25".

"המטרה הינה לאפשר לכל תלמיד בארץ בעל כישורים מתאימים להיחשף ללימודים אקדמיים ולא רק לילדים ממשפחות בעלות יכולות כלכליות", אמרה פרופסור חגית מסר ירון, נשיאת האוניברסיטה הפתוחה. "הילדים לומדים לתואר אקדמי במקום למבחן בגרות ולדעתי מדובר במהפכה", הוסיפה פרופסור מסר ירון.