הוגש צו מניעה נגד הפסקת הטיולים השנתיים

מרכז השלטון המקומי וארגון ההורים הארצי פנו לבית הדין לעבודה בבקשה למנוע מהמורים לבטל את היציאות לטיולים השנתיים. "ניאבק בכל האמצעים העומדים לרשותנו כנגד מי שיפגע בפעילות על גבם של התלמידים", אמר יו"ר השלטון המקומי

מחאת התלמידים, בשבוע שעבר (חדשות 2)

נמשך המאבק בעיצומי המורים: מרכז השלטון המקומי וארגון ההורים הארצי הגישו היום (שני) צו מניעה לבית הדין הארצי לעבודה, נגד הפסקת הטיולים השנתיים בבתי הספר מטעם ארגון המורים. "התלמידים לא צריכים להיות קורבן למאבקים פנימיים במערכת החינוך והפגיעה בהם בלתי נסבלת", אמר יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים רעות חיים ביבס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בצו המניעה נטען כי הפגיעה בתלמידים היא בלתי מידתית והנזק שנגרם כתוצאה מכך עולה על כל תועלת. כמו כן, נטען כי השביתה והעיצומים של ארגון המורים מהווים הפרה של ההסכמים שעליהם חתומים חבריו במסגרת רפורמת "עוז לתמורה".

"לא נאפשר את ביטולי הטיולים השנתיים וניאבק בכל האמצעים העומדים לרשותנו נגד מי שיפגע בפעילות זו על גבם של התלמידים", המשיך ביבס. "כהורים, אנשי חינוך ונציגי ציבור, מתפקידנו לאפשר את זכויות התלמידים ולמנוע מהם לשלם את המחיר הכבד הזה, שלא באשמתם".

לאחר שארגון ההורים הארצי החריף את העיצומים שבהם נקט והכריז אתמול על ביטול כל היציאות מחוץ לכותלי בית הספר, הולכים וגוברים הקולות נגד הצעדים הכוחניים של הארגון. התנועה לאיכות השלטון פנתה לראש הממשלה ושר החינוך בנימין נתניהו ולסגן שר החינוך אבי וורצמן, בקריאה ליישב את הסכסוך ולהשיב את הפעילויות לסדרן.

"המאבק - לא על גבינו" (חדשות 2)

אתמול פנתה מועצת התלמידים והנוער הארצית להנהלות בתי הספר העל תיכוניים במכתב, שבו פירטה את השתלשלות העניינים מאז חודש נובמבר האחרון, והכריזה שוב כי בכוונת התלמידים לשבות מיום רביעי הקרוב. על השביתה הוכרז כבר בחודש שעבר, לאחר שהמועצה הקדישה מאמצים רבים למציאת פתרונות, שנדחו כולם על ידי ארגון המורים, כך על פי הטענות. עוד קראו במועצת התלמידים שלא לפגוע בתלמידים השובתים, אלא לעודד אותם לסולידריות חברתית.

ארגון המורים מוחה על הכוונה להשית אחריות פלילית על מורים במידה וילדים ייפגעו במהלך הפעילות, כפי שכל אזרח כפוף לאחריות החוקית המוטלת עליו בזמן עבודתו. ארז ביטל את הטיולים השנתיים כדי ללחוץ על משרד החינוך לאפשר חיסיון משפטי למורים במהלך טיולים שנתיים, מה שיפטור אותם מהאחריות החוקית, בעניין פגיעות תלמידים בטיולים. הסוגייה עלתה לאחר מקרה שבו טבע למוות תלמיד במהלך טיול שנתי, והאצבע המאשימה הופנתה לעבר המורים.