נוטשים את הדפים - התלמידים עוברים לספר דיגיטלי

תשכחו מהספרים והתיקים הכבדים, במשרד החינוך השיקו לראשונה פיילוט ללימוד באמצעו ספרי לימוד דיגיטליים. בחלק מהכיתות יישבו הילדים מול מסכי המחשב בקבוצות או באופן יחידני, ובחלק מהכיתות יוכלו לצפות בספר באמצעות מקרן. המקצועות הראשונים שבהם ייושם השינוי - מתמטיקה ואנגלית

מסכים במקום ספרים. אילוסטרציה (רויטרס)

תלמידים, נא לפתוח את המסכים: זו ההוראה שישמעו בקרוב יותר ויותר תלמידים בכיתות ה'-ו' גם בשיעורי המתמטיקה והאנגלית. 100 בתי ספר החלו היום בפיילוט הראשוני - לימוד דרך ספרים דיגיטליים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הלימודים מהספרים הדיגיטליים יתמקדו תחילה בעיקר במתמטיקה ובאנגלית, כמו גם במקצוע בחירה נוסף שעליו יחליט כל בית ספר בנפרד. הביצוע יתחלק לשלוש רמות: בחלק מבתי ספר יזכה כל תלמיד למסך מחשב משלו, באחרים יחלקו מספר תלמידים באותו מחשב, ובבתי ספר נוספים יקרין המורה את דפי הספר על גבי מסך גדול.

במשרד החינוך מסבירים כי הפיילוט החדש הוא חלק מ"התכנית הלאומית להתאמת מערכת החינוך למאה ה-21". לפי שעה, המעבר לספרים הדיגיטליים מיועד לתלמידי כיתות ה' - ו'.

לתלמידים תהיה גישה לספרים המקוונים גם דרך המחשב הביתי, אך בשל הרצון לאפשר גם לתלמידים שלהם אין מחשב בבית גישה לכל החומרים הלימודיים, לתלמידים חולקו גם גרסאות מודפסות לספרים, כגיבוי.

בכל בית ספר שבו החלה הפעילות כבר חולקו מחשבים ניידים לצוות המורים, מקרן בכל כיתת אם וחיבור אינטרנטי לכל כיתה. במשרד החינוך מקווים שבעקבות התוכנית החדשה ניתן יהיה להבטיח למידה חווייתית, עדכניות ורלוונטיות לחיי התלמידים והתאמה אישית של הספרים לתלמידים.

שר החינוך גדעון סער, המוביל את התכנית, הביע שביעות רצון מיציאתה לדרך. "אנו מתקדמים לשלב הבא של שילוב הלמידה מספרים דיגיטליים בבתי הספר", אמר. "המעבר ללמידה באמצעות ספרים דיגיטליים מחויב המציאות ומערכת החינוך צריכה להתאים את עצמה ללמידה במציאות מתקדמת ומשתנה".