התלמיד נפגע מכספית ואושפז בביה"ח

אירוע חמור בנצרת: מספר תלמידים פרצו למעדת בית הספר ונחשפו לכספית. אחד התלמידים אף פונה לבית החולים רמב"ם ומאושפז כבר מספר ימים. אביו הזועם פנה לרשויות שהשביתו את הלימודים בעיר הצפונית

כאן שביתה, בית הספר בנצרת (אנור אמארה)

ביום חמישי בשעות הצהריים פונו תלמידי חטיבת הביניים "עומר בן ח'טב" בנצרת בעקבות תלונות של חלק מהתלמידים כי הם חשים צריבות בחלקי גופם. בדיקת הטענות שלהם העלתה ממצא חמור - התלמידים נפגעו מכספית שהייתה במעבדת בית הספר, לאחר שהוציאו את החומר המסוכן והחלו לשחק איתו ללא רשות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע החמור דווח למשרד החינוך, למשרד להגנת הסביבה ולעיריית נצרת. צוות מיוחד של המשרד להגנת הסביבה הגיע למקום כי לפנות את החומר. חלק מהילדים נזקקו לטיפול רפואי ובשיחה עם אביו של אחד התלמידים, האנה עאויסי, מתברר כי ישנם ילדים שנזקקו אף לאשפוז בבית החולים.

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט אמר עאויסי כי "היום בני הרגיש חולשה ולאחר שלקחתי אותו לבית החולים בנצרת הרגשתי כי משהו לא בסדר איתו וישר גיליתי שהילד התעלף והקיא. הבהלנו אותו לבית החולים רמב"ם שם הוא אושפז ונבדקת האפשרות כי מצבו הרפואי הידרדר בעקבות החשיפה לחומר הרעיל".

האב המשיך ותהה כיצד חומר רעיל ומסוכן מוצא את עצמו בהישג ידם של התלמידים. "עשרות ילדים נחשפו לחומר. המורים הסתובבו בבית הספר ולא עשו דבר בזמן שהכספית הסתובבה בין התלמידים. פניתי לעורך דין ולא אשתוק עד שהמקרה יתברר לעומק".

שיחק בכספית ומאושפז בבי"ח (האני עאויסי)

לפי עדותו של אחד התלמידים, ביום רביעי האחרון פיזרו התלמידים בחצר בית הספר את החומר המסוכן לאחר הוצאתי מהמעבדה במוסד החינוכי. ביום למחרת עדיין נשאר החומר בחצר בית הספר והתלמידים חזרו לשחק עמו. אחד התלמידים הגדיל לעשות ולקח את הכספית לכיתה שם החל לשחק איתה בידיו.

בעקבות האירוע החליטו בעיריית נצרת לסגור את בית הספר לאלתר ושלחו את התלמידים לביתם. גם היום (שבת) נשארו התלמידים בבית ולפי אביו של אחד הילדים הם לא צפויים לחזור ללימודים עד יום שני.

מעיריית נצרת נמסר בתגובה: בשבת הלימודים הופסקו למטרת ניקוי בית הספר והנושא עדיין בבדיקה. ממשרד החינוך נמסר כי "למשרד נודע על הסיפור והאירוע עדיין בבדיקה. לא היו דיווחים על מקרים רפואיים חריגים ובעקבות החשיפה לחומר אך הוחלט לסגור את בית הספר ולהמשיך בבדיקת המקרה".