צפת: מורה הותקף ע"י תלמידיו - ופונה לבית החולים

המשטרה עצרה שני תלמידים כבני 16 לאחר שהכו מורה בבית ספר תיכון בצפת. המורה הובהל במצב קל לבית החולים "זיו" בעיר והוא סובל ממכות יבשות. "הוא היה נראה ממש בפאניקה", סיפר אדם המעורב במקרה. טרם ידועות נסיבות המקרה

שוב אלימות בבית הספר. ארכיון (חדשות 2)

שוב - אלימות נגד מורים: מורה בן 36 מבית ספר תיכון בצפת פונה למרכז הרפואי "זיו" בעיר, לאחר שהותקף על פי החשד בידי שניים מתלמידיו, בני 16, במהלך יום הלימודים. הוא פונה על ידי צוות מד"א לחדר המיון במצב קל, שם נערכות לו בדיקות מקיפות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"נראה שהמורה ממש בפאניקה", סיפר אדם המעורב במקרה, שאמר כי ככל הנראה הוא סובל ממכות יבשות בלבד. המשטרה עיכבה לחקירה את שני הנערים, שטענו כי יש להם מערכת יחסים מיוחדת עם המורה. הם סיפרו כי הוא נתן להם טפיחה על גבם בצחוק ובתגובה הם הכו אותו חזק יותר כחלק מהמשחק.

לא המקרה הראשון של תקיפת מורים

רק אתמול, לבית משפט השלום בכפר סבא הוגש כתב אישום בגין תקיפת עובד ציבור נגד האב מהוד השרון, שהכה מורה של בנו בחטיבת הביניים "השחר" בהוד השרון בסוף השבוע שעבר. בצאתו מבית המשפט, הביע האב חרטה והתנצל על מעשיו, אך עם זאת, הטיל את האשמה לאירוע על הנהלת המוסד החינוכי, שלטענתו, לא הקשיבה לתלונותיו נגד המורה שהוכה.

"אני נמצא בסערת רגשות", אמר האב, י'. "כבר שנתיים שהבן שלי סובל בבית הספר מהמורה המסוים הזה", הוסיף. הוא המשיך ותיאר את הרגעים שבהם נקט אלימות נגד איש החינוך, ואמר: "זו הייתה טעות שלי. אני מודה. הפכו אותי לבן אדם ממש רע, כשאני בהחלט לא אחד כזה". לאחר מכן, ציין, כי הוא מצטער של שאירע - אך טען: "לא הייתי אני באותו הרגע".

אתמול, עם קבלת החלטת בית הדין בעניינו, שוחרר י' למעצר בית עד תום ההליכים, בהסכמת המשטרה ועורך דינו, ירון לונדון. "הוא לוקח אחריות מלאה על מעשיו", אמר פרקליטו, והוסיף: "הוא מבין שהדברים נעשו כתוצאה מהתפרצות אמוציונאלית ולא מתוך מחשבה או רצון לפגוע".