צפו: עושים מאנגלית משחק ילדים

במספר גדל והולך של גני ילדים הצוות פונה אל הילדים בשתי שפות: עברית ואנגלית. ההורים מרוצים שהילד לומד שפה שנייה מוקדם, ואומרים שזה מכין אותם לחיים התחרותיים, אבל המומחים חלוקים בדעתם - האם השיטה יעילה ומועילה לטווח הארוך, או שבגיל הזה ניתן לקלוט דברים ביתר קלות בהשוואה לגיל מבוגר?

הילדים ב"קידס גן" ברעננה מדברים עברית בבית אבל בגן מדברים אליהם בשתי שפות - בעברית ובאנגלית. כעבור שלושה חודשים רוב הילדים כבר שולטים בשתי השפות, והציפייה היא שעד גיל 3 רובם גם ידעו קרוא וכתוב בשתי שפות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר במגמה: גני ילדים שבהם לא רק משחקים אלא גם לומדים עברית, אנגלית וגם חשבון בסיסי. בעולם התחרותי שלנו חלק מההורים מרגישים שזו הדרך הטובה ביותר להכין את הילדים לאתגרי המחר.

המומחים חלוקים. חלקם חושבים שידע אף פעם לא מזיק ואף מציינים כי בגיל הרך הילדים קולטים בקלות שפות זרות, אחרים מפחדים מציפיות מופרזות ולחץ של הורים שיצרו תסכול אצל הילדים, כמו גם תפיסה שרק כשהילד כבר יודע את יסודות האוריינות יש ללמד אותו שפה שנייה, בגיל 7 או 8.

"גוד מורנינג קידס". הילדים שלומדים שתי ש (חדשות 2)

עכשיו, כשעונת הרישום בפתח וכשהורים משלמים אלפי שקלים כל חודש לגנים פרטיים ולא משתמשים באפשרות הממלכתית, חלקם רוצים ערך מוסף - ואולי גם לא סומכים רק על בית הספר שיגרום לילדיהם לשלוט בשפה נוספת.