תלמידים רעבים ביום לימודים ארוך

תלמידים שהוריהם לא שילמו על ארוחות נוספות ביום לימודים ארוך בבתי ספר בדרום - לא מקבלים ארוחה חמה, ונאלצים לצפות בחבריהם שהוריהם כן שילמו סועדים. הורי התלמידים מאשימים את משרד החינוך: "מסמנים את ילדינו כמסכנים ועניים". משרד החינוך: "רואים המקרה בחומרה". הכתבה המלאה - הערב במהדורה המרכזית

תלמידים נשארים רעבים, אילוסטרציה (חדשות 2)

שערוריית הזנת תלמידים בבתי ספר בדרום, המקיימים יום לימודים ארוך: לתמידים שהוריהם לא שילמו עבור ארוחות נוספות - לא מקבלים ארוחה חמה בבית הספר ויושבים רעבים ליד החברים שהוריהם כן שילמו.

הורי הילדים טוענים שאין ביכולתם לשלם את הסכומים שמבקש משרד החינוך בעבור הסעודה ביום הלימודים הארוך, ומאשימים את משרד החינוך כי הוא "מסמן" את ילדיהם כעניים ומסכנים ומותיר בהם צלקות לכל החיים.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "משרד החינוך רואה בחומרה רבה כל מקרה בו מונעים מתלמיד קבלת ארוחה חמה בשל אי יכולת כלכלית לשלם בעבורה. יובהר כי מדיניות המשרד קובעת באופן ברור כי במסגרת מפעלי ההזנה שהוא מפעיל על פי חוק, אין למנוע מהתלמיד קבלת ארוחה חמה. במקרים בהם משרד החינוך קיבל דיווח על מקרים שכאלה, הם נפתרו באופן מידי והתלמיד קיבל את הארוחה. במידה שידוע על מקרה כזה שלא הופנה לטיפולנו נודה על העברת המידע אלינו והנושא יטופל לאלתר".

הכתבה המלאה - הערב במהדורה המרכזית.