הורים בירושלים: "סכנה ללמוד מחר"

העירייה הודיעה כי רק מחר בבוקר יוחלט אם מוסדות החינוך ייפתחו וההורים בעיר חלוקים. חלק מזהירים מהצירים החלקים והודיעו כי גם אם יתקיימו לימודים הם לא ישלחו את ילדיהם, ומנגד יש כאלה שסבורים שאין סיבה לבזבז יום נוסף

למרות שהשלג בירושלים החל להיערם רק משעות אחר הצהריים (רביעי) ורוב צירי התנועה בעיר נותרו פתוחים, התלמידים בבירה זכו ליום חופש. עיריית ירושלים, שמיהרה להכריז על ביטול הלימודים היום, הודיעה כי ההחלטה על קיום לימודים מחר תתקבל רק בשעות הבוקר. ההיערכות הנרחבת והשלג המתעתע הובילו לוויכוח סוער בין ההורים על עצם קיום הלימודים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חלק מההורים סבורים שקיום לימודים במזג האוויר הנוכחי הוא בגדר סכנה ממשית, ולעומתם אחרים מתעקשים כי ביטול הלימודים היום היה בזבוז מיותר ושאין סיבה לבזבז יום לימודים נוסף. "אם המצב יימשך, אין סיבה לא להמשיך בשגרה, כפי שעושים במדינות אחרות במזג אוויר סוער"", אמרה אם לתלמידים בירושלים לחדשות 2 Online.

היכן לא יתקיימו לימודים? הרשימה המלאה

לעומתה, הורים רבים אינם מתכוונים לשלוח את ילדיהם לבתי הספר, גם אם בשעה 06:00 יוחלט על קיום לימודים כרגיל. "השביל שבו הולכים הילדים ברגל לבית הספר לא מפונה ובשנה שעברה המנהלת החליקה ושברה את היד", סיפרה אם אחרת. "זה שווה את הסיכון?".

צירי התנועה יאפשרו לימודים? (חדשות 2)

הורים לתלמידים באחד מבתי הספר בירושלים קיבלו הערב הודעה ממנה עולה חוסר שביעות רצון מהתנהלות עיריית ירושלים. "אחרי יום מבוזבז בבית, מטה החירום של העירייה החליט לא להחליט לגבי הלימודים מחר, לכן אין לנו ברורה אלא להמתין", נכתב שם.

ההורים חוששים מהחלקה ברחובות (פלאש 90)

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יוחנן דנינו, השתתף הערב בהערכת מצב בעיריית ירושלים. "בגלל שכמות השלג שירדה היא לא כזאת גדולה, אנחנו רוצים לפנות אותה כמה שיותר מהר", אמר, "אבל נעשה את זה רק כשנהיה משוכנעים שהנסיעה בכבישים בטוחה וזה אפשרי".

(מועצה איזורית שומרון)

בינתיים נותרו צירי התנועה המרכזיים המובילים לבירה סגורים. כביש 1 סגור לשני הכיוונים בקטע שבין מחלף לטרון לירושלים וכך גם כביש 443. במהלך הלילה ימשיך לרדת שלג בעיר לסירוגין, אך בשלב זה הוא אינו צפוי להיערם לגבהים משמעותיים.

ובזמן שבעיריית ירושלים עדיין שוקלים את ההחלטה, מועצות אזוריות רבות באזור הצפון וירושלים כבר הודיעו על ביטול הלימודים בכל מוסדות החינוך מחר. בין היתר לא יתקיימו לימודים באריאל, במועצה אזורית שומרון, במבשרת ציון, ביישובים במטה יהודה ובמטה בנימין, בצפת, בגליל ובגולן.

בגולן לא יתקיימו לימודים

משרד החינוך מרכז את המידע המתקבל מהרשויות המקומיות ומעמיד לרשות הציבור מוקד טלפוני שמספרו 1-800-250-025. מידע נוסף ניתן לקבל גם באתר האינטרנט ובעמוד הפייסבוק של המשרד.