פרס השיק פרויקט לימודי מיוחד למגזר הדרוזי בטכניון

נשיא המדינה השיק היום פרויקט לימודי ייחודי לבני העדה הדרוזית, במסגרתו ישולבו מאות מהם בעתודות המדע והטכנולוגיה במוסד האקדמי היוקרתי. "אני בטוח כי מהעדה הדרוזית יצמחו רופאים מצטיינים ומדעניות מעולות", אמר פרס

"הגיעה השעה שהעדה הדרוזית תצטיין במדע כמו בביטחון", כך הכריז היום נשיא המדינה שמעון פרס במהלך חניכת פרויקט לימודי מדעים ייחודי לעדה הדרוזית בטכניון בחיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת פרויקט "ניצני הטכניון", שהושק הבוקר על ידי נשיא המדינה, ילמדו מאות תלמידי תיכון מצטיינים בני המגזר הדרוזי במוסד האקדמי היוקרתי ויהפכו לעתודה מובילה במדעים וטכנולוגיה. לתוכנית מתקבלים 200 תלמידי תיכון מצטיינים מ-16 בתי ספר בכל הארץ, שאותרו במיוחד על סמך הישגים לימודיים וחברתיים, וזוכים ללימודי מדעים וטכנולוגיה בטכניון במסגרת שיעורים, סמינרים והרצאות ייחודיות.

תכנית הייחודית

הנשיא בירך את התלמידים המשתתפים בפרויקט: "זהו יום חג לבית הנשיא. הגיעה השעה כי העדה הדרוזית תצטיין במדע כשם שמצטיינת כיום בביטחון, ועל כולנו לעשות כל שניתן בכדי לאפשר זאת", אמר פרס. "אני בטוח כי מהעדה הדרוזית יצמחו רופאים מצטיינים ומדעניות מעולות. אני נרגש לראות את העדה הדרוזית מתקדמת וצועדת על ההר, אני בטוח כי במהרה תגיעו לפסגה".

התוכנית הייחודית, שמהווה חלק מתוכניות "עתידים", תאפשר לצעירים מהמגזר הדרוזי להשתלב בליבת הכלכלה והחברה של מדינת ישראל, על ידי חינוך למצוינות ולימודי טכנולוגיה ומדעים בטכניון כבר משלב בית הספר התיכון.

הנשיא הודה לכלל הגופים שתומכים בתוכנית ולמזכירו הצבאי תא"ל חסון חסון שיזם את הרעיון ורתם את ראשי הטכניון, עמותת עתידים ומשרד החינוך לתוכנית במטרה לשנות את הנתון לפיו 13% מבני העדה הינם בעלי השכלה אקדמית ולמצות את הפוטנציאל הטמון בצעירי העדה הדרוזית.