האוניבסיטאות פנו לבג"ץ נגד אוניברסיטה באריאל

ועד ראשי האוניברסיטאות הגיש בקשה לצו ביניים נגד אישור החלטת המל"ג להכיר במרכז האקדמי באריאל כאוניברסיטה. אמש הורה שר הביטחון ברק לאלוף פיקוד מרכז לאשר את ההחלטה

אחרי האישור הרשמי - בג"ץ יתערב? ועד ראשי האוניברסיטאות הגיש היום לבג"ץ בקשה לצו ביניים, המורה למפקד כוחות צה"ל ביו"ש שלא לאשר את ההחלטה להכיר במרכז האקדמי באריאל כאוניברסיטה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפנייה נעשתה פחות מיממה לאחר ששר הביטחון אהוד ברק הנחה את אלוף פיקוד המרכז ניצן אלון, להתיר את הפיכת המרכז באריאל לאוניברסיטה הישראלית הראשונה מעבר לקו הירוק. בהודעה מטעם לשכתו של ברק אמש, נמסר כי האישור ניתן "בהמשך להחלטות הממשלה בנושא זה ולאחר שהתקבלה היום חוות הדעת של היועץ המשפטי לממשלה בעניין".

הודעתו של ברק ניתנה שעות ספורות אחרי שעורכת הדין אורית קורן, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה לענייני חקיקה, פרסמה חוות דעה שלפיה "אין מניעה כי המפקד הצבאי (אלוף פיקוד המרכז) יפעיל את שיקול דעתו לצורך קבלת החלטה בדבר אישור של ההכרה במוסד כאוניברסיטה - שעליה החליטה 'המועצה להשכלה גבוהה יהודה ושומרון' - ויאשרה, אם ימצא כך לנכון".

בוועד ראשי האוניברסיטאות מתחו אמש ביקורת חריפה על החלטת ברק. "מדובר באבסורד, שכן באף אחד מהשלבים לא נעשתה בדיקה ראויה ביחס לסבירותה של ההחלטה וביחס לאיכותה האקדמית של המכללה הפוליטית באריאל", נמסר בהודעת הוועד. "ההחלטה התעלמה משיקולי תכנון אקדמי לאומי ומחוות דעת".