חבש כובע סנטה קלאוס – והורחק מבית הספר הצבאי

מפקדת בבית הספר הטכני בחיפה הרחיקה מהלימודים צוער נוצרי לאחר שחבש כובע של סנטה קלאוס לכבוד חג המולד. הוא טוען: "הצטלמתי עם חברים בזמן פנוי". בצה"ל טוענים: "הוא חבש את הכובע במסדר הנפת דגל"

הכל בגלל כובע סנטה (רויטרס)

צוער נוצרי בבית הספר הטכני בחיפה הורחק אתמול לביתו מחוץ לתחומי בית הספר, זאת לאחר שחבש יחד עם חבריו את הכובע המוכר של סנטה קלאוס לכבוד חג המולד. לטענתו, מפקדת השכבה שלו ראתה אותו בזמנו הפנוי מצטלם עם חבריו, ברוח חג המולד, ואז אמרה לו: "פה לא חוגגים את החג הזה", וביקשה ממנו את הכובע. מנגד, בצה"ל טוענים כי הוא חבש את הכובע גם במהלך מסדר הנפת הדגל. עם זאת, מעדויות של מספר תלמידים עולה כי הצוער כלל לא חבש את הכובע במהלך המסדר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטענתו, לאחר שסירב למסור לה את הכובע, היא צרחה עליו בפני תלמידים רבים כי עליו לעזוב את בית הספר. "היא אמרה לי 'תעוף מכאן, תיקח את הדברים שלך וכדאי שתתחיל למצוא בית ספר אחר', ואז יצאתי בהוראתה מתחומי בית הספר והלכתי הביתה", סיפר לחדשות 2 באינטרנט ד'. "היא דיברה אלי בזלזול ואף אמרה לי בחיוך: 'אני אשחק עם הכובע'".

לאחר האירוע, עדכנה מפקדת השכבה את המחנכת של ד' באשר לאירוע, וזאת התקשרה לאמו, כדי לזמן אותה לפגישה. "התקשרו אלי מבית הספר ואמרו לי להגיע לבית הספר לשיחה בעקבות מה שקרה, אבל אני פשוט בשוק - איך העיפו את הבן שלי רק בגלל הכובע?", אמרה האם הזועמת לחדשות 2 באינטרנט. בפגישה שהתקיימה היום בין האם למפקדיה של בנה הוחלט שהוא יישאר כתלמיד מן המניין.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בבית הספר לומדים תלמידים ללא הבדל דת, גזע ומוצא, ואין המטרה היא למנוע מתלמיד זה או אחר להביא לידי ביטוי את הייחודיות שלו. הורי החייל הוזמנו לשיחה לאחר אירוע משמעתי בו התלמיד התעקש לחבוש כובע "סנטה קלאוס" במהלך מסדר הנפת דגל ובמהלך שיעור, תוך התעלמות מחוקי בית הספר הצבאי בו הוא לומד".